Biskup Zawitkowski: "Współczesne Pandemie".. YouTube/ITV W rzeczy samej (screen)Źródło: YouTube/ITV W rzeczy samej (screen)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Sierpnia 2020

Jesteśmy krok od pogromów? Wstrząsający apel biskupa, "ustanie tęczowa pandemia"

Biskup Zawitkowski wygłosił kazanie w Bazylice Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Kapłan przestrzegał wiernych przed środowiskami LGBT, modląc się o "ustanie tęczowej pandemii". Treść wystąpienia hierarchy 16 sierpnia transmitowało m.in. Polskie Radio.

Miejsce, w którym biskup wygłosił kazanie, transmitowane dla wiernych m.in. przez Polskie Radio, nie było bynajmniej przypadkowe. Hierarcha przestrzegał wiernych przed "tęczową pandemią" w świątyni, przed którą 28 lipca aktywistka Margot powiesiła tęczową flagę na figurze Jezusa. Sam incydent skomentował zresztą prowadzący niedzielne nabożeństwo bp Zawitkowski. – Więc i ja wołam od Świętego Krzyża, Warszawo! Spałaś, gdy barbarzyńcy profanowali Chrystusa, już nie czerwoną, ale tęczową flagą? Nie ma już Warszawskich Dzieci, co poszły w bój. A miałaś być nieujarzmiona i wolna. Takeś mi się popsowała, Warszawo ma! – grzmiał kapłan, cytowany przez portal o2.pl.

Zrobili raban w Auchan. Sieć oskarżona o oszukiwanie klientówZrobili raban w Auchan. Sieć oskarżona o oszukiwanie klientówCzytaj dalej

Biskup Zawitkowski: "Kto zniszczy tę świątynię [...], tego zniszczy sam Bóg!"

Straszenie "pandemią LGBT" biskup przystroił w poetycki język, w swoją przeszło 20-minutową wypowiedź wplatając m.in. słowa Herberta czy Mickiewicza. Akcja zatrzymanej kilkanaście dni później Margot to zdaniem duchownego "początek końca". – Póki Chrystus będzie wołał: "Sursum Corda, Warszawiacy" to Warszawa będzie wolna, będą wolni i Polacy. Ale gdy już ubierają Chrystusa w maskę i tęczową flagę, to chyba początek końca – mówił. I dalej, przywołując słowa z "Pana Wołodyjowskiego: – Larum grają!

Na łamach Na łamach "Dzień dobry TVN" ujawniła przykre kulisy zwolnienia z TVP. Usłyszała, że jest "za stara"Czytaj dalej

Wystąpienie, choć najeżone legendarnymi polskimi tekstami, zdaje się jednak jawnym nieomal nawoływaniem do agresji. Biskup Zawitkowski, mówiąc o środowisku LGBT, odwoływał się bowiem m.in. do "Cudu nad Wisłą", a więc pamiętnej Bitwy Warszawskiej z roku 1920, gdy polskie wojska zatrzymały marsz bolszewickiej Rosji w kierunku zachodu Europy. Nie jest tajemnicą, że przeciwnicy osób nieheteronormatywnych wielokrotnie porównywali "ideologię LBGT" do neobolszewizmu czy nowej odmiany marksizmu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nowe ogromne ognisko zakażeń. Zarażonych aż 85% osób, prawdziwy dramat 2. Rząd szykuje się z wprowadzeniem nowego podatku. Ekspert: Grozi fala bankructw

– Daj nam, Matko Boska, takiego kapłana, ale z wiarą księdza Skorupki, a stanie się "Cud nad Wisłą" i ustanie już nie czerwona, ale tęczowa pandemia – przekonywał hierarcha.  – Pamiętaj, że twoje ciało, nawet na tęczowo umalowane, jest świątynią Boga. Więc uważaj: "Kto zniszczy tę świątynię ręką Boga uczynioną, tego zniszczy sam Bóg!" – mówił bp Zawitkowski w Bazylice Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Interpretację przytoczonych słów pozostawiamy Państwu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: wielka ewakuacja. Ludzie muszą natychmiast opuścić swoje mieszkania. Na miejsce jadą służby
  2. Czy pierwsze damy dostają pensje? Sprawdzamy
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Nagły apel Chorwacji do wszystkich turystów. Zła wiadomość, jest coraz gorzej

Źródło: o2.pl / YouTube

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!