bieruń. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 14 Stycznia 2021

Bardzo silna eksplozja w zakładach produkcji materiałów wybuchowych. Na miejsce natychmiast ruszyły służby

W zakładach produkujących materiały wybuchowe w Bieruniu doszło do silnej eksplozji. Na miejsce szybko ruszyły służby. Do mediów dociera coraz więcej informacji w sprawie.

Bieruń: wybuch w zakładach Nitroerg

- O 11:24 otrzymaliśmy zgłoszenie, że doszło do wybuchu w zakładach Nitroerg - poinformowała nas asp. szt. Katarzyna Skrzypczyk z KPP w Bieruniu.

W rozmowie z Polsat News Skrzypczyk podała natomiast, że dokładne przyczyny wybuchu nie są znane. Na miejscu są już jednak inspektor pracy oraz prokurator.

Informacje na temat zdarzenia przekazał także portal Remiza.pl, będący największym medium o tematyce pożarniczej w kraju.

Do zakładów natychmiast miało ruszyć wiele jednostek ratowniczych. 

RMF FM: wicepremier zakażony koronawirusem. Wiadomo, jak się czuje Jacek SasinRMF FM: wicepremier zakażony koronawirusem. Wiadomo, jak się czuje Jacek SasinCzytaj dalej

- Do zdarzenia doszło o godz. 11:31, wtedy dostaliśmy zgłoszenie z zakładu. Na placu spalań, gdzie następuje niszczenie półproduktów z produkcji materiałów wybuchowych, nastąpił wypadek. Na miejscu stwierdzono zgon jednej osoby, druga jest ranna: to pracownik, został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego - stwierdził natomiast w rozmowie z SE.pl bryg. Szczepan Komorowski z Komendy Miejskiej PSP w Tychach.

Komorowski zaznaczył, że na miejscu udało się uniknąć wybuchu pożaru. Pracują tam służby, jednak "nie są to działania interwencyjne, bo (...) nie ma rozprzestrzeniania się ognia".

- Co najmniej 1 osoba nie żyje, a 1 została ciężko ranna w wyniku eksplozji na terenie zakładu Nitroerg S.A. w miejscowości Bieruń w woj. śląskim. Na miejsce lecą dwa helikoptery LPR, co chwilę słychać syreny pojazdów służb ratunkowych (...) - czytamy natomiast na stronie Kataklizmy w Polsce i na świecie na Facebooku.

Z doniesień PAP wynika za to, że pojawiło się tam 15 zastępów strażackich.

Z relacji mieszkających nieopodal zakładów osób można jedynie dowiedzieć się, że poczuli silny wstrząs. Co więcej, ten miał być odczuwalny także w sąsiednich miejscowościach.

Uwaga!!! Wypadek (eksplozja) na terenie jednego z zakładów przy Placu Alfreda Nobla w Bieruniu. Na miejsce udają się służby ratunkowe.

Opublikowany przez 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze Czwartek, 14 stycznia 2021

Artykuły polecane przez redakcję WTV: