Warszawa. (Zdj. Il.) Marek BAZAK/East News, BielanyŹródło: (Zdj. Il.) Marek BAZAK/East News, Bielany
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 14 Lipca 2020

Uważajcie podczas spacerów w Warszawie i patrzcie pod nogi. "Po Bielanach grasuje morderca"

Warszawa. Kolejny przypadek rozrzucania zabójczych kawałków mięsa pełnych ostrych przedmiotów. Do sytuacji doszło przy ulicy Skalbmierskiej. Mieszkańcy starają się ustalić zwyrodnialca, który czyha na życie ich pupilów. Może to być niezwykle trudne.

O całej sprawie informuje warszawskie Radio Kolor. Zaniepokojeni właściciele obawiają się, że ich pupil może być kolejną ofiarą tego mordercy.

Wielki protest pod Sejmem, ludzie wyszli na ulice, mają dość. Co się dzieje i o co chodzi?Wielki protest pod Sejmem, ludzie wyszli na ulice, mają dość. Co się dzieje i o co chodzi?Czytaj dalej

Warszawa. Morderca zwierząt na wolności

Dramatyczne doniesienia o Ewie Błaszczyk. Musi błagać o pomoc, sama nie jest w stanie sobie poradzićDramatyczne doniesienia o Ewie Błaszczyk. Musi błagać o pomoc, sama nie jest w stanie sobie poradzićCzytaj dalej

Niedawno do podobnej sytuacji doszło w parku Picassa na Białołęce. Owczarek niemiecki połknął wtedy kawałki mięsa najeżone szpilkami oraz trutką na myszy. Weterynarzom cudem udało się uratować mu życie. Teraz do niemal identycznej sytuacji doszło na Bielanach. Nie wiadomo czy pułapkę zostawiła ta sama osoba - Pod koniec spaceru blisko budynku Skalbmierska 21 znalazłyśmy parówkę, którą jeden z naszych piesków wziął do pyszczka. To był kawałek parówki, świeżej, pachnącej, dla psa bardzo atrakcyjnej. No i niestety w środku znalazłyśmy zszywki - mówi pani Monika, mieszkanka Bielan, której cudem udało się zareagować zanim jej pies połknął przynętę-pułapkę - Grasuje na naszym terenie morderca, bo tak to trzeba nazwać. My nie odpuścimy, dorwiemy tego człowieka. Jesteśmy zbulwersowani, ale jednocześnie zmartwieni. Nie wiemy dlaczego ktoś chce zabić nasze zwierzęta. Dzisiaj to jest nasz pies, jutro was, a pojutrze pies sąsiada - dodaje pani Monika.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik nie wytrzymała i podsumowała w ostrych słowach Jacka Kurskiego. Sytuacja, jakiej nie było
2. Minister finansów zgadza się na nowy podatek. Ujawnił już nawet, kiedy opłata wejdzie w życie

Sprawcy szuka również lokalna policja - Taki czyn można zakwalifikować jako znęcanie się nad zwierzętami. Ten czyn jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat trzech. Zachęcamy właścicieli psów, żeby zwracali uwagę na to, co piesek przyniesie i żeby strzegli swoich pupili - mówi Kamila Szulc z bielańskiej policji.

Mieszkańcy oraz funkcjonariusze zwracają się z prośbą o pomoc do wszystkich, którzy mieliby informacje na temat mordercy zwierząt. Im szybciej uda się ustalić osobę odpowiedzialną za rozrzucanie pułapek, tym mniejsza szansa, że kolejne zwierzaki zostaną skrzywdzone. Apelują także o ostrożność i uważne obserwowanie swoich pupili podczas spaceru, tak by w każdej chwili być gotowym na reakcję i zabranie mu śmiertelnie niebezpiecznej zdobyczy. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Agata Duda mówi, że zamiast z mediami, rozmawia z Polakami. Co przez ostatnie 5 lat zrobiła pierwsza dama?
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Nie żyje legenda Kołobrzegu. Mieszkańcy pogrążeni w żałobie. Nadmorski kurort nie będzie już taki sam

Źródło: Radio Kolor