Biedronka. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 27 Stycznia 2020

Biedronka podjęła przełomową decyzję. Produkty o połowę taniej, już zawsze

Biedronka podjęła przełomową decyzję, która świetnie wpisuje się w proekologiczne trendy. Choć funkcjonującym na rynku dyskontom, ze względu głównie na jego charakter, zawsze daleko będzie od prawdziwego "zero waste", cieszy każdy krok. A ten, podjęty przez portugalską sieć, jest wyjątkowy.

Biedronka obniża ceny produktów z bliskim terminem przydatności o połowę. Program jest pilotażowy i póki co skorzystać z niego będą mogli klienci 136 sklepów. Nic nie wskazuje jednak na to, aby obniżka się nie przyjęła. Hasło przewodnie akcji to "Szanujemy Żywność". Nakleją z właśnie takim napisem oznaczone będą produkty objęte zniżką.

Popularny w Polsce bank oszukiwał klientów? Musi zapłacić gigantyczną karęPopularny w Polsce bank oszukiwał klientów? Musi zapłacić gigantyczną karęCzytaj dalej

- Już od 27 stycznia klienci 136 sklepów sieci w wybranych regionach kraju będą mogli kupić wybrane pełnowartościowe produkty spożywcze po niższych o 50 proc. cenach - informuje dyskont w komunikacie.

Biedronka podjęła wyjątkową decyzję

Sklepy, które jako pierwsze wdrożą program, zlokalizowane są w województwach mazowieckim, wielkopolskim, lubuskim, lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim. O produktach, objętych obniżką zadecydują kierownicy sklepów. Możemy być jednak pewni, że "Szanujemy Żywność" nie będzie łączyć się z innymi promocjami.

- To nasz nowy test i będziemy uważnie obserwować zainteresowanie klientów taką formułą. Liczymy, że dzięki niej jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z doskonałej jakości produktów spożywczych Biedronki w bardziej okazyjnych cenach. Jednocześnie razem z klientami będziemy mogli dołożyć kolejną cegiełkę w naszym systemie ograniczania marnowania żywności - cytuje Karola Sęktasa, kierownika działu doskonalenia pracy sklepu w sieci Biedronka, portal finanse.wp.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nie zapukają już do twoich drzwi. Wszystko będziesz musiał załatwić sam

2. Nagłe lądowanie samolotu LOT przez pasażerkę. Po dotknięciu ziemi odkryto jeszcze jedną rzecz

3. Co niedzielę dokładnie liczyli, ilu mieszkańców idzie do kościoła. Wynik powala a postawa księży oburza

4. Politycy chcieli przepchnąć uchwałę przeciwko LGBT. Udało się, ale pomylili skróty

5. Co się dzieje? Młody ministrant popełnił samobójstwo, kolejny taki przypadek

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski