. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 9 Stycznia 2020

Zarobki w Biedronce poszybowały w górę. Ile można zarobić?

Biedronka w 2020 hojnie nagrodzi swoich pracowników. O poprawiającej się sytuacji w dyskontach słyszymy już od jakiegoś czasu. Jeronimo Martins na końcu ubiegłego roku zapewniało, że pracownicy sklepów należących do sieci mogą liczyć na kolejne podwyżki.

- Wynagrodzenia pracowników sieci Biedronka będą wyższe od stycznia 2020 r. Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, podnosi je o 100-350 zł brutto miesięcznie w sklepach należących do sieci oraz o 150-500 zł w centrach dystrybucyjnych. Styczniowe podwyżki otrzyma niemal 57 tys. osób, przede wszystkim ze stażem pracy do pięciu lat, spośród wszystkich 67 tys. zatrudnionych przez największego prywatnego pracodawcę w Polsce - czytaliśmy w grudniowym komunikacie.

Meghan Markle i książę Harry odchodzą z rodziny królewskiej. Za co będą żyć?Meghan Markle i książę Harry odchodzą z rodziny królewskiej. Za co będą żyć?Czytaj dalej

Wysokość podwyżek i płac zależna jest od miasta, w którym zatrudniony jest dany pracownik. W metropoliach świeżo zatrudniony kasjer zainkasować może 3400 zł brutto miesięcznie, a ten z 3-letnim stażem, nawet 3650 zł brutto.

Biedronka szykuje podwyżki

- Kroją się podwyżki dla naszych pracowników! Od nowego roku podnosimy pensje - chwali się Biedronka. Choć wymieniane przez sieć kwoty uwzględniają premie uznaniowe i bonusy za brak nieplanowanych nieobecności, pozostają na przyzwoitym poziomie.

Podczas gdy pracownik na stanowisku kasjera liczyć może na wspomniane 3600 zł brutto, po awansie otrzyma już 4150 zł brutto - taką pensję przewidziano dla zastępcy kierownika sklepu. Sam kierownik otrzyma jeszcze więcej, bo od 5900 zł do 6200 zł brutto.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

2. Bardzo mocny apel Martyny Wojciechowskiej do Polaków o tragedii w Australii. Daje do myślenia i wyciska łzy

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI