Biedronka. Flickr
Źródło: Flickr
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 7 Stycznia 2020

Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej

Biedronka, Lidl, Auchan i inne, największe sklepy, muszą szykować się na kryzys. Inflacja jest nieubłagana a ceny rosną w ekspresowym tempie. Mimo zapowiedzianego wzrostu płacy minimalnej, dyskonty nie mogą mieć pewności, że utrzymają klientów.

Ceny towarów i usług w grudniu ubiegłego roku były o 3,4 proc wyższe, niż w analogicznym miesiącu 2018 roku. Najgorzej sytuacja wygląda w przypadku żywności. Notuje się już 7 proc wzrost jej cen w ciągu roku.

Zarobki gwiazd disco polo niewyobrażalnie wysokie. Martyniuk może przebić magiczną granicęZarobki gwiazd disco polo niewyobrażalnie wysokie. Martyniuk może przebić magiczną granicęCzytaj dalej

Biedronka, Lidl, Auchan i pozostałe dyskonty bez wyjścia

W sumie przewiduje się, że w pierwszym kwartale bieżacego roku inflacja sięgnie 4,5 proc. Wzrost cen żywności, związany jest ze zmianami na innych rynkach. Nie ma pewności, czy również w tym roku nie dojdzie do suszy. Niepokoją także doniesienia z części świata, gdzie mieszczą się plantacje kawy - jej cena najprawdopodobniej znacząco wzrośnie.

Na kryzys szykować się muszą nie tylko sklepy spożywcze. Przewiduje się znaczące wzrosty cen energii czy komunikacji miejskiej. Oznacza to, że nowe, wyższe płace, mogą zostać od razu "przejedzone".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów

2. Produkty zapobiegające nowotworom. Warto włączyć je do swojej codziennej diety

3. Sprawa Jarosława Kaczyńskiego przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. "Pozbawienie prawa do rzetelnego procesu sądowego"

4. Grupa wykluczonych z 13. emerytury. Kto jej nie dostanie?

5. Cały powiat wyłącza się z WOŚP. "Mój światopogląd jest inny"

6. Magda Gessler zrobiła im rewolucję, a potem wbiła nóż w plecy? Ludzie są oburzeni, największy skandal w okolicy