Biedronka w Gnieźnie zamknięta do odwołania. Ma to związek z koronawirusem. Co tam się wydarzyło?. Wikipedia/Henryk BorawskiŹródło: Wikipedia/Henryk Borawski
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Kwietnia 2020

Biedronka zamknięta przez koronawirusa. Pracownicy poddani kwarantannie

Biedronka w Gnieźnie została zamknięta do odwołania z powodu zakażenia koronawirusem przez jedną z kasjerek. W związku z tym sklep musiał zostać zdezynfekowany, a reszta pracowników, którzy mieli styczność z kobietą, zostali poddani kwarantannie.

29-letnia kasjerka sklepu przy ul. Roosevelta w Gnieźnie zaraziła się koronawirusem, a sklep musiał zostać zamknięty. O sytuacji poinformowano w piątek.

Największy polski bank ostrzega klientów. Pieniądze stracić mogą również klienci innych placówekNajwiększy polski bank ostrzega klientów. Pieniądze stracić mogą również klienci innych placówekCzytaj dalej

Biedronka w Gnieźnie zamknięta przez koronawirusa. Zakażona kasjerka

O sprawie informuje "Głos Wielkopolski". Decyzją sanepidu, w piątek wieczorem skierowano na przymusową kwarantannę aż 22 pracowników popularnej sieci, którzy to mieli styczność z zakażoną wirusem SARS-CoV-2 29-letnią kasjerką tego sklepu. Osoby te mają przebywać w izolacji w domach z osobami, z którymi na co dzień mieszkają.

Kierownictwo sieci po konsultacji z sanepidem podjęło decyzję o tymczasowym zamknięciu sklepu. Około godz. 13.00 w sobotę w sklepie i na zewnątrz miała zostać przeprowadzona dezynfekcja.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pielęgniarka znalazła pod wycieraczką liścik od sąsiadów. Nie byli wdzięczni za jej pracę
2. Naszła ich ochota na miłość w autobusie. Ktoś zrobił im zdjęcie, wszystko wyciekło

- Poprosiłam zakład pracy, żeby przedstawił mi dokumenty, że ta dezynfekcja się odbyła. Ma się tym zająć profesjonalna firma. Jeżeli dostanę tę informację i będę miała pewność, że zakład jest bezpieczny, handel zostanie wznowiony - mówi Anna Stejakowska, dyrektor PSSE w Gnieźnie. Kobieta dodaje, że zakażona 29-letnia kasjerka miała wcześniej kontakt z jednym z pracowników firmy, w której jest epicentrum wirusa.

Przedstawiciele sieci odnieśli się do sprawy, do której doszło w Gnieźnie. - Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować zawsze wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć. Sklep sieci Biedronka przy ul. Roosevelta w Gnieźnie został zamknięty z powodu pozytywnego wyników testu u jednego z pracowników tego sklepu. Sanepid poinformował nas o wyniku testu w piątek 17 kwietnia o godz. 23.30, a następnie zostały wdrożone wszystkie stosowne procedury obowiązujące w naszej firmie. Zgodnie z nimi sklep został przez nas niezwłocznie zamknięty. Wszyscy pozostali pracownicy tej placówki – zgodnie z zaleceniami sanepidu – zostali poddani kwarantannie - informuje Biuro Prasowe sieci Biedronka, które podkreśla, że zakażona kasjerka nie była rotowana pomiędzy innymi sklepami sieci.
 

 ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  2. Lidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasie
  3. Zaskakujący wpis Moniki Olejnik. Ujawniła ważne wspomnienie o Marii Kaczyńskiej
  4. Polsat wyemituje jutro program, który wielu osobom się nie spodoba. Nagrania z porażających interwencji wstrząsnęły internetem
  5. Ojciec wywiesił przed szpitalem dziecięcym niezwykły baner. Trudno powstrzymać wzruszenie
  6. Będzie druga fala koronawirusa, włoski ekspert WHO jest pewien. Podał termin

Źródło: Głos Wielkopolski