biedronka. Facebook.com/projektAGROunia
Źródło: Facebook.com/projektAGROunia
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 18 Lutego 2020

Co tam się dzieje? Rozpoczęli okupację Biedronki, klienci nie mogą zrobić zakupów

Biedronka sparaliżowana. Przed UOKiK zebrało się kilkudziesięciu rolników z okazji happeningu ,,Razem obronimy polską żywność przed oszustwami marketów". Grupa zawodowa walczy o to, aby móc w pełni legalnie sprzedawać wartościową i polską żywność.

Jak mówią rolnicy ,,nie odpuścimy". Dlaczego? Premier Mateusz Morawiecki zachęcał do zakupowania produktów pochodzących z Polski. Tak naprawdę miarka się przebrała, gdy w tygodniu polskich ziemniaków, jak podaje AGROunia ,,Jeronimo Martins sprzedało 47% ziemniaków pochodzących spoza Polski".

Krystyna Pawłowicz wściekła na proces z Owsiakiem. Zapadł wyrok, słono zapłaci za swoje słowaKrystyna Pawłowicz wściekła na proces z Owsiakiem. Zapadł wyrok, słono zapłaci za swoje słowaCzytaj dalej

Biedronka sparaliżowana

Faktycznie, dane te podała sama firma, co oburzyło rolników.

,,Sieć tłumaczy, że większość ziemniaków pochodziła wówczas (w polskim tygodniu ziemniaka) z Polski - faktycznie, tak było bo stanowiły one 53%. Matematycznie wszystko się zgadza ale należy jednak zauważyć, że sieć w materiałach reklamowych sugerowała, że wszystkie ziemniaki pochodzą z Polski" - podaje fanpage AGROunia.

Okazuje się również, że ziemniaki niemieckie i francuskie były oznaczane jako polskie. AGROunia uważa, że jest to świadome wprowadzanie klientów w błąd, które jest elementem handlowej polityki sieci sklepów.

,,Zarabiają na nas, korzystają z pieniędzy na promocję polskich produktów. Cebula z Egiptu, ziemniaki z Niemiec , pietruszka z Iranu, marchewka z Holandii – to tylko niektóre warzywa, które ostatnio udawały polskie. Nieprawidłowości ujawnia AGROpatrol powołany przez AGROunię. A powinny to robić UOKIK, Inspekcja Handlowa, Ministerstwo Rolnictwa, Premier, Prezydent. Gdzie są? NIE MA - czytamy na fanpagu.

Oto fragment pozwu: ,,Działanie pozwanego (JMP) stanowi delikt przeciwko uczciwej konkurencji określony w art. 3, art. 8 oraz art. 10 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Dz.U.2018.419 t.j. z dnia 2018.02.26. W myśl art. 3 u.z.n.k. Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta. Czynami nieuczciwej konkurencji są w szczególności: wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa, fałszywe lub oszukańcze oznaczenie pochodzenia geograficznego towarów albo usług, wprowadzające w błąd W oznaczenie towarów lub usług"

Rolnicy uważają, że Jeronimo Martins Polska świadomie naraża na niebezpieczeństwo zbiorowe interesy konsumentów.

biedronka

biedronka

biedronka

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mistrz świata w skokach narciarskich wraca do startów. Zobaczymy go już w Rasnovie

2. Widzisz butelkę nad kołem swojego samochodu? Miej się na baczności, możesz być w dużym niebezpieczeństwie

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Dostaniesz 23 tys. zł za przeprowadzkę do Włoch. Jest tylko jeden haczyk