Biedronka. Materiały prasoweŹródło: Materiały prasowe
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 17 Marca 2020

Biedronka podjęła radykalne kroki. Zakupy już nie będą takie same

Biedronka wydała ważny komunikat na temat zmian w funkcjonowaniu placówek sieci. Od teraz zakupy w jej sklepach będą wyglądały zupełnie inaczej. Klienci proszeni są o stosowanie się do nowych zasad.

Sieć jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce a pod jej logiem prosperuje ponad 3 tys. placówek. Zarazem sklep, ze względu na swoje konkurencyjne ceny, jest jednym z najczęściej obleganych w ostatnich dniach przez osoby, pragnące zrobić zapasy. Oznacza to, że w dobie kryzysu spoczywa na nim ogromna odpowiedzialność.

Niewyobrażalnie tragiczne wieści z Włoch z ostatniej chwili. Nie żyje już ponad 2,5 tys. osób, tylko w ciągu ostatniej doby umarło kilkasetNiewyobrażalnie tragiczne wieści z Włoch z ostatniej chwili. Nie żyje już ponad 2,5 tys. osób, tylko w ciągu ostatniej doby umarło kilkasetCzytaj dalej

Dlatego też, jak dowiadujemy się z ostatniego komunikatu prasowego, w Biedronkach zajdą ogromne zmiany. Będą wdrażane stopniowo w każdej placówce do 23 marca. Co dokładnie się zmieni?

Biedronka wprowadza ogromne zmiany

Sklepy zmienią swoje godziny otwarca. Od teraz będą czynne od 8 do 20. Kolejną nowością mają być nawilżane chusteczki Dada przy sklepowych kasach i podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów w strefie wejścia.

W strefie kas znajdą się z kolei oznaczenia odległości 1 metra. Pracownicy zadbają o to, aby w sklepie nie przebywała zbyt duża ilość osób.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skrajna lekkomyślność mieszkanki Śląska. Mimo zakazu otworzyła dyskotekę, skończyło się interwencjami policji
2. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni

- Nasze sklepy pozostają otwarte, a dostawy są realizowane na bieżąco. Aby maksymalnie zatroszczyć się o jak największe bezpieczeństwo klientów i pracowników, zastosujemy nowe, konkretne rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że odniosą one skutek tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy się stosować do zasad bezpieczeństwa. Wierzymy, że wspólnie poradzimy sobie w tej nowej niełatwej sytuacji - mówił Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Już teraz osoby zatrudnione w sklepach mają też dostęp do żeli dezynfekujących, a na zapleczach od dawna są certyfikowane mydła mające właściwości dezynfekujące. Sieć planuje również wyposażyć pracowników w jednorazowe maseczki i rękawiczki a przy kasach zamontować osłony pleksi.

- Sieć wprowadza także możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy tych zatrudnionych, którzy ukończyli 60 lat. Dzieje się tak, ponieważ zgodnie z doniesieniami służb medycznych znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka. Pracownikom tym pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo zatrudnieni w Biedronce pracują w systemie rotacyjnym, który zmniejsza ryzyko zakażenia.</p

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje piłkarz Premier League. Miał zaledwie 35 lat
  2. Jest jeden ważny powód, aby wyjść z domu. Pilny apel do wszystkich Polaków
  3. Pilot zostawił na niebie wyjątkowy napis. Każdy z nas powinien wziąć go sobie do serca
  4. Dieta poselska na walkę z wirusem. Jest ważny apel, posłowie posłuchają?
  5. Czeka nas paraliż? Minister zakażony, inni członkowie rządu musieli przejść testy
  6. Z ostatniej chwili: książę Albert zakażony koronawirusem. Pałac potwierdza
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News