Biedronka łamie zasady bezpieczeństwa. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Marca 2020

Wyciekły skandaliczne zdjęcia pracowników Biedronki. Sieć odpowiada

Biedronka przed niespełna tygodniem informowała o dodatkowych środkach zapobiegawczych, podjętych wobec panującej w Europie epidemii. Mowa m.in. o specjalnej dezynfekcji koszyków i wózków sklepowych. Zdjęcia, które obiegły internet, pokazują jednak, że nie wszyscy pracownicy sieci zdają sobie sprawę z powagi sytuacji.

Do internetu trafiły wczoraj oburzające zdjęcia z jednego z marketów Biedronka, na których widzimy wyraźnie, że część pracowników sieci niewiele robi sobie z zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz WHO, apelujących o wzmożenie środków bezpieczeństwa przez pracowników, mających kontakt z żywnością.

Pacjent z podejrzeniem zakażenia uciekł ze szpitala. Policja znalazła go dopiero w AustriiPacjent z podejrzeniem zakażenia uciekł ze szpitala. Policja znalazła go dopiero w AustriiCzytaj dalej

Biedronka: sytuacja nie powinna mieć miejsca

Na zdjęciach opublikowanych przez portal "Warszawa w pigułce" widzimy, jak pracownicy jednego z marketów, mając na nogach buty, kładą się na paletach, na których składowane jest jedzenie. Na kolejnej fotografii dwoje pracowników leży na dolnej półce lodówki spożywczej; jeden z nich trzyma buty na produkcie, prawdopodobnie jogurcie naturalnym. Jak można było przypuszczać, materiał oburzył ogromną część konsumentów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szefowa sztabu Dudy w złym stanie zdrowia. Rezygnuje z funkcji
2. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie

Jest i odpowiedź przedstawicieli Biedronki:

"Dziękujemy za nadesłany przez Panią sygnał, sprawą zajęliśmy się natychmiast po jego otrzymaniu. Przede wszystkim: przepraszamy za zaistniałą sytuację, która nie powinna mieć miejsca. Wobec pracowników tego sklepu wyciągniemy surowe konsekwencje. Pani Czytelnicy powinni natomiast wiedzieć, że sieć Biedronka wprowadziła w ostatnim czasie dodatkowe środki zapobiegawcze i informacyjne w swoich sklepach. Są wśród nich m.in. dodatkowe czyszczenie wózków i koszy sklepowych czy plakaty Państwowego Zakładu Higieny wywieszone w naszych placówkach", czytamy w mailu wysłanym z Biura Prasowego sieci Biedronka do wspomnianego portalu.

Przypomnijmy, że przed niespełna tygodniem sieć informowała o podniesieniu standardów dotyczących higieny. "Komfort i bezpieczeństwo klientów jest dla nas najwyższym priorytetem. Dlatego też kosze i wózki sklepowe w naszych sklepach są regularnie czyszczone przez wyspecjalizowane w tym zakresie firmy", informowano.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  2. Rząd ze specjalnym apelem do mieszkańców miast a także władz miejskich
  3. Czy sklepy i apteki będą zamknięte? Pewne ograniczenia dla Polek i Polaków
  4. Polskie kościoły nadal otwarte. Prymas poleca msze do 50 osób
  5. TVP przyłapana na kłamstwie. Chodzi o działania ws. wirusa
  6. "Lot do domu" za 4,3 tys. złotych, ogromne zdziwienie. LOT musiał się tłumaczyć

Źródło: warszawawpigulce.pl