Biedronka rozdaje bony na codzienne zakupy dla najbardziej potrzebujących. Wiadomo, komu przysługują
Biedronka z okazji swojego 25-lecia postanowiła utworzyć własną fundację. Pierwsza planowana przez nią inicjatywa ma być podziękowaniem dla polskiego społeczeństwa. Program bonów startuje już w tym roku i wzbudza bardzo dobre emocje.
Fundacja Biedronki stawia sobie za cel walkę ze zjawiskami, takimi jak niedożywienie, ubóstwo i wykluczenie. Wsparciem otoczyć chce przede wszystkim osoby starsze, które przy naszych trendach demograficznych stanowić będą na przestrzeni następnych lat, coraz wyższy odsetek społeczeństwa.
- 25-lecie Biedronki jest dla nas dobrą okazją, by podziękować polskiemu społeczeństwu za zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni i by wzmocnić nasze zobowiązania społeczne. Prowadząc biznes, który zaspokaja podstawowe ludzkie potrzeby i działa na dużą skalę, mamy możliwość przyczyniać się do znajdowania rozwiązań, które odpowiadają na wyzwania lokalnej społeczności i niosą realną pomoc potrzebującym. To dzięki Polsce Biedronka mogła się tak rozwinąć, a my czujemy związaną z tym odpowiedzialność. Właśnie z tego powodu uruchamiamy Fundację Biedronki, która skupi się na grupie osób, zmagających się z bardzo poważnymi wyzwaniami - tłumaczył Pedro Soares dos Santos, Prezes Zarządu Grupy Jeronimo Martins.
W Radzie Fundacji zasiądą specjaliści i specjalistki, zajmujący się różnorodną problematyką społeczną. Na sam 2020 rok fundator, Jeronimo Martins, przeznaczy 50 mln zł.
Biedronka wychodzi z inicjatywą bonów
Pierwszy programe wdrażany przez Fundację nosi nazwę „Na codzienne zakupy". Ruszy już w kwietniu tego roku i trwać będzie do stycznia 2021. W jego ramach aż 10 tys. potrzebujących seniorów i seniorek otrzyma specjalne bony na kartach przedpłaconych, które wykorzystać będzie można w sklepach sieci. Znajdzie się na nich 100 lub 150 zł miesięcznie.
DZISIAJ GRZEJE: 1. Ważny apel Morawieckiego. Chodzi o kwarantannę oraz zamknięcie sklepów i miast
2. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy
Program prowadzony jest wspólnie z Caritasem. Z jego badań wynika, że tego typu rozwiązania pozwalają emerytom i emerytkom na kupowanie bardziej zróżnicowanych produktów oraz oszczędzanie środków na leki.
- Osoby objęte programem mogą liczyć na opiekę wolontariusza Caritas, który pomaga im w zakupach albo towarzyszy w codziennych zajęciach. Ta forma wsparcia jest bardzo ceniona przez uczestników programu, a program materialnie przyczynia się do rozwoju wolontariatu w Caritas - czytamy w komunikacie Biedronki.
ZOBACZ TAKŻE:
- To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
- "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA
- Na co cierpiała kobieta, która zmarła przez wirusa? Informacje o grupach ryzyka
- Co się dzieje w Senacie? "Jeśli wynik będzie dodatni, czeka nas kwarantanna"
- Polscy naukowcy z UJ już opracowują ultraszybki test diagnostyczny: "Zrobimy wszystko". Przełom nadchodzi?
- Zamykają sklepy i punkty usługowe. Rząd podjął decyzję, sytuacja we Włoszech coraz gorsza