Biedronka. Kasia Zaremba/East NewsŹródło: Kasia Zaremba/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 13 Marca 2020

Biedronka rozdaje bony na codzienne zakupy dla najbardziej potrzebujących. Wiadomo, komu przysługują

Biedronka z okazji swojego 25-lecia postanowiła utworzyć własną fundację. Pierwsza planowana przez nią inicjatywa ma być podziękowaniem dla polskiego społeczeństwa. Program bonów startuje już w tym roku i wzbudza bardzo dobre emocje.

Fundacja Biedronki stawia sobie za cel walkę ze zjawiskami, takimi jak niedożywienie, ubóstwo i wykluczenie. Wsparciem otoczyć chce przede wszystkim osoby starsze, które przy naszych trendach demograficznych stanowić będą na przestrzeni następnych lat, coraz wyższy odsetek społeczeństwa.

Andrzej Duda o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w Polsce. Znamy stanowiskoAndrzej Duda o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w Polsce. Znamy stanowiskoCzytaj dalej

- 25-lecie Biedronki jest dla nas dobrą okazją, by podziękować polskiemu społeczeństwu za zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni i by wzmocnić nasze zobowiązania społeczne. Prowadząc biznes, który zaspokaja podstawowe ludzkie potrzeby i działa na dużą skalę, mamy możliwość przyczyniać się do znajdowania rozwiązań, które odpowiadają na wyzwania lokalnej społeczności i niosą realną pomoc potrzebującym. To dzięki Polsce Biedronka mogła się tak rozwinąć, a my czujemy związaną z tym odpowiedzialność. Właśnie z tego powodu uruchamiamy Fundację Biedronki, która skupi się na grupie osób, zmagających się z bardzo poważnymi wyzwaniami - tłumaczył Pedro Soares dos Santos, Prezes Zarządu Grupy Jeronimo Martins.

W Radzie Fundacji zasiądą specjaliści i specjalistki, zajmujący się różnorodną problematyką społeczną. Na sam 2020 rok fundator, Jeronimo Martins, przeznaczy 50 mln zł.

Biedronka wychodzi z inicjatywą bonów

Pierwszy programe wdrażany przez Fundację nosi nazwę „Na codzienne zakupy". Ruszy już w kwietniu tego roku i trwać będzie do stycznia 2021. W jego ramach aż 10 tys. potrzebujących seniorów i seniorek otrzyma specjalne bony na kartach przedpłaconych, które wykorzystać będzie można w sklepach sieci. Znajdzie się na nich 100 lub 150 zł miesięcznie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ważny apel Morawieckiego. Chodzi o kwarantannę oraz zamknięcie sklepów i miast
2. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy

Program prowadzony jest wspólnie z Caritasem. Z jego badań wynika, że tego typu rozwiązania pozwalają emerytom i emerytkom na kupowanie bardziej zróżnicowanych produktów oraz oszczędzanie środków na leki. 

 - Osoby objęte programem mogą liczyć na opiekę wolontariusza Caritas, który pomaga im w zakupach albo towarzyszy w codziennych zajęciach. Ta forma wsparcia jest bardzo ceniona przez uczestników programu, a program materialnie przyczynia się do rozwoju wolontariatu w Caritas - czytamy w komunikacie Biedronki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA
  3. Na co cierpiała kobieta, która zmarła przez wirusa? Informacje o grupach ryzyka
  4. Co się dzieje w Senacie? "Jeśli wynik będzie dodatni, czeka nas kwarantanna"
  5. Polscy naukowcy z UJ już opracowują ultraszybki test diagnostyczny: "Zrobimy wszystko". Przełom nadchodzi?
  6. Zamykają sklepy i punkty usługowe. Rząd podjął decyzję, sytuacja we Włoszech coraz gorsza