Biedronka oszukuje konsumentów? Nagranie klientów sieci obiega internet.. facebook/Maks Wójcik
Źródło: facebook/Maks Wójcik
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Września 2020

Kupiła mięso w Biedronce, gdy otworzyła opakowanie zamarła. Wielu klientów może być oburzonych

Biedronka pozostaje jedną z najpopularniejszych sieci sklepów spożywczych, najchętniej wybieraną przez polskich konsumentów. Dyskont stał się jednak obiektem krytyki po tym, jak internet obiegło nagranie klientów, którzy czują się oszukani. Waga mięsa oferowanego przez market znacząco różniła się od tej widniejącej na etykiecie.

Biedronka pojawiła się na polskim rynku w 1995 roku. Od przeszło dekady sieć pozostaje jednym z najczęściej wybieranych przez konsumentów sklepów oferujących produkty spożywcze, a jej przychody w minionym roku wyniosły przeszło 11 miliardów euro. Popularności spółce z pewnością nie przysporzy jednak nagranie, które kilka dni temu zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Na ten moment udostępniono je już kilkanaście tysięcy razy.

Gwiazda TVN przeżyła dramatyczny wypadek. Okoliczności zdarzenia nadal nie są znaneGwiazda TVN przeżyła dramatyczny wypadek. Okoliczności zdarzenia nadal nie są znaneCzytaj dalej

Biedronka oszukuje klientów?

Mężczyzna, który zakupił w Biedronce mięso z piersi kurczaka, nie dowierzając widniejącej na produkcie etykiecie, postanowił sprawdzić jego rzeczywistą wagę. Wyniki swoistej inspekcji pary, której całość opublikowano na Facebooku, nie świadczą najlepiej o firmie należącej do Jerónimo Martins. Zdaniem autorów filmu sieć najwyraźniej zamierzała ich oszukać.

Jarosław Jakimowicz nie ma hamulców? Tylko dla osób o mocnych nerwach, aż trudno uwierzyć, co pokazałJarosław Jakimowicz nie ma hamulców? Tylko dla osób o mocnych nerwach, aż trudno uwierzyć, co pokazałCzytaj dalej

Moment rozpakowywania nabytego w Biedronce filetu z piersi kurczaka "Kraina Mięs" telefonem komórkowym nagrał pan Maks. Mięso na wagę wkładała zaś jego partnerka. Według etykiety filet powinien ważyć 0,509 kg. Za produkt mężczyzna zapłacił w markecie niewiele przeszło 8 zł. Po wrzuceniu kawałków na urządzenie okazało się, że ich faktyczny ciężar to 335 g. Producent zawyżył ją zatem o 175 g.

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Nie żyje, ale zostawił sekretny przepis na ogórki kiszone. Pod żadnym pozorem nie dodawaj 3 popularnych składników

Po chwili mężczyzna dorzucił na wagę plastikowe opakowanie oraz gąbkę mającą za zadanie wchłanianie zbierającej się wewnątrz wody. Sytuacja nie uległa jednak imponującej zmianie. Wynik zwiększył się jedynie o 8 g. Wyraz swojego oburzenia para dała na nagraniu, które wywołało niemałe poruszenie w internecie.

Reakcje użytkowników Facebooka były dwojakie. Jedni podzielali zdenerwowanie autorów filmu, chętnie udostępniając materiał. Inni doszukiwali się błędu, wskazując, że waga nie działa prawidłowo i należałoby wymienić ją na nową. Nagranie odnaleźć można pod tym LINKIEM. Biedronka jak dotąd nie odniosła się do sytuacji. Jakie jest Państwa zdanie w tej sprawie?

Kupiła mięso w Biedronce, gdy otworzyła opakowanie zamarła. Wielu klientów może być oburzonychKupiła mięso w Biedronce, gdy otworzyła opakowanie zamarła. Wielu klientów może być oburzonychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właściciele psów muszą być gotowi na nowy obowiązek. Znajdzie się w nowelizacji ustawy
  2. Właśnie się zaczęło, Tłumy ludzi na ulicach. Niezbędna była pomoc ratowników medycznych
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie

Źrodło: Facebook