Biedronka rozdaje bony rabatowe? Tak działają oszuści. Biedronka.pl, materiały prasoweŹródło: Biedronka.pl, materiały prasowe
Wszystkie wideo autora Kamil Wrzesiński
Autor Kamil Wrzesiński - 12 Maja 2020

Otrzymaliście wyjątkową ofertę z Biedronki? Uwaga, mogliście paść ofiarami oszustów

Biedronka razem z CERT Polska - zespołem powołanym do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci - ostrzega klientów przed oszustami oferującymi bony rabatowe. Podszywający się pod popularną sieć sklepów przestępcy kradną w ten sposób numery kont bankowych.

W ostatnim czasie odnotowuje się wzmożoną działalność cyberprzestępców, którzy za pomocą ataków typu phishing, zdobywają dane kart płatniczych nieświadomych użytkowników. Ataki polegają na podszywaniu się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji bądź zainfekowaniu komputera szkodliwym oprogramowaniem.

Zadziwiająca scena podczas minuty ciszy w Sejmie. Wielu będzie oburzonychZadziwiająca scena podczas minuty ciszy w Sejmie. Wielu będzie oburzonychCzytaj dalej

Biedronka ostrzega przed oszustami

O sprawie podszywania się pod Biedronkę informuje portal gazeta.pl. Oszuści kuszą klientów sieci bonami o wartości 500 zł. Rozsyłają informacje o możliwości otrzymania takiego bonu, po czym przekierowują użytkownika na specjalnie przez nich przygotowaną stronę internetową. Do uczestnictwa w spreparowanej akcji wymagane jest podanie danych karty płatniczej. To właśnie wtedy ofiara ataków zapisuje się na drogą subskrypcję.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP zaliczyły wpadkę roku. Niecenzuralne treści o wczesnej godzinie, dzieci mogły siedzieć przy telewizorach
2. Oszuści wykorzystują klientów Biedronki i mogą całkowicie wyczyścić im konta. Nie daj się nabrać na "zniżkę”

Ponadto przestępcy posłużyli się również domeną polskidzennik.pl, na której udostępnili fałszywy artykuł, w którym informowali o sposobie zaoszczędzenia dużej sumy pieniędzy podczas zakupów w tej sieci. Przed oszustwami tego typu ostrzega CERT Polska. Warto zauważyć, że na jego liście od dłuższego czasu znajdował się wspomniany portal.

W przypadku przekazania danych oszustom należy pilnie skontaktować się ze swoim bankiem i zastrzec swoją kartę płatniczą.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Galerie handlowe prawdopodobnie przegrają walkę z koronawirusem. Niejasny los budynków
    2. Kolejny zakaz zostanie przedłużony do odwołania? Młodzi ludzie będą wściekli
    3. Kataklizm w centralnej Polsce. Służby odpowiadają na pytania o straty
    4. Kierowca wykrzyczał do pasażerów, że w autobusie może być tylko 21 osób. Ich reakcja zwala z nóg
    5. Dzień Pielęgniarki i Położnej. Dziękujemy bohaterom w szpitalach w całej Polsce
    6. Szumowski wyjawił, jak będzie z maseczkami na wakacje i na plażach w Polsce. Dobitne słowa

Źródło: gazeta.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News