Biedronka mielonka tyrolska. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 5 Sierpnia 2020

Biedronka pilnie wycofuje popularny produkt, możesz go mieć w lodówce. W sprawę wkracza GIS

Biedronka otrzymała nagłą informacje w sprawie mielonki tyrolskiej. Okazuje się, że w popularnym produkcje odkryto zarazki poważnie zagrażające szczególnie osobom starszym. Główny Inspektorat Sanitarny wydał ważny komunikat w tej sprawie.

"W dniu 30.07.2020 r. po otrzymaniu badań mikrobiologicznych producent zgodnie z obowiązującą procedurą podjął decyzję o wycofaniu produktu z rynku. [...] Niezwłocznie po przeprowadzeniu identyfikacji, informacja została przekazana odbiorcy – Jeronimo Martins Polska, który natychmiast wszczął procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii produktu" - informuje sanepid. Okazuje się, że w jednej z partii mielonki zachowały się groźne bakterie. Przeprowadzone badania ujawniły, że sytuacja ta dotyczy jedynie przebadanej partii, jaka znalazła się w Biedronce.

Spalone lokum nie jest jedynym dramatem w Spalone lokum nie jest jedynym dramatem w "Nasz nowy dom". Uczestniczka przeżyła coś znacznie gorszego, polały się łzyCzytaj dalej

Biedronka wycofuje mielonkę tyrolską ze sklepów

"Wyniki badań produktów z innych partii przeprowadzonych w 2020 r. przez firmę Sokołów oraz zleconych do zewnętrznego niezależnego laboratorium przez Jeronimo Martins Polska nie wykazały obecności Listeria monocytogenes w żadnej z kontrolowanych innych partii mielonki tyrolskiej 270 g Kraina Wędlin" - uspokajają sanitariusze. Zakwestionowane produkty zostały wycofane ze sklepów oraz ulegną zniszczeniu tak, aby uniknąć transmisji niebezpiecznej bakterii.

Kontrowersje związane z wpisem ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Natychmiastowa reakcja biskupa tarnowskiego, sytuacja, jakiej nie byłoKontrowersje związane z wpisem ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Natychmiastowa reakcja biskupa tarnowskiego, sytuacja, jakiej nie byłoCzytaj dalej

"W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej w jednej partii «Mielonki tyrolskiej» Kraina Wędlin wykryto bakterie Listeria monocytogenes. Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą" - czytamy w oficjalnym komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Listerioza stanowi zagrożenie głównie dla kobiet w ciąży i noworodków. Zarazek jest wydalany razem z kałem zwierząt. U osób dorosłych najczęściej nie wywołuje objawów. W przypadku seniorów występuje ryzyko nawet zapalenia opon mózgowych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niepokojące informacje, wykryto zakażenia w dużej firmie. Zatrudnia 5 tysięcy osób 2. Chodzili za wicemarszałkiem Senatu i śledzili go. Żeby ich nie zdemaskował, jedli lody 3. Polska gotowa już dziś wysłać ratowników do Bejrutu. Czekają tylko na akceptację

Biedronka natychmiastowo wycofała mielonkę tyrolską ze sklepów. "Nie należy spożywać produktu Mielonka Tyrolska oznaczonego numerem partii i terminami przydatności do spożycia wskazanymi w komunikacie. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem" - apelują przedstawiciele sanepidu.

Poniższy screen pochodzi z oficjalnej strony Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Na wyciętym ujęciu widzimy szczegółowe dane na temat mielonki tyrolskiej.

Biedronka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski zapowiada ogromne zmiany dla Polaków. Mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu
  2. Pierwsi zatrzymani za znieważenie warszawskich pomników
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  4. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie. Rząd czeka prawdziwa rewolucja, wiemy, co z Mateuszem Morawieckim
  5. Uczestnik Top Model mimo strasznej choroby. Robi zawrotną karierę i może być przykładem dla innych
  6. Wielka ewakuacja turystów w Europie. 1,2 tysiąca osób ucieka przed żywiołem

Źródło: [Główny Inspektorat Sanitarny]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!