Białystok. Dramatyczna sytuacja w ośrodku dla bezdomnych.. (zdj. il.) Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj. il.) Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Czerwca 2020

Dramatyczna sytuacja w ośrodku dla bezdomnych. Brakuje jedzenia i wody

Białystok obiegła wiadomość o dramatycznej wprost sytuacji w miejscowym ośrodku dla bezdomnych. Kilkadziesiąt osób objęto kwarantanną po tym, jak okazało się, że jeden z pracowników placówki jest zakażony koronawirusem. Podopieczni ośrodka pilnie potrzebują pomocy. Brakuje przede wszystkim wody oraz żywności.

Szczegóły niezwykle trudnej sytuacji w białostockiej placówce przytacza Polsat News. Jak czytamy, do dnia 8 lipca na kwarantannie przebywa tam 49 osób. Serwis wskazuje, że choć nie odnotowano kolejnych przypadków zakażenia wirusem, domową izolacją objętą również pracowników ośrodka.

Mam talent znika z anteny TVN. Marcin Prokop poprowadzi zupełnie inny programMam talent znika z anteny TVN. Marcin Prokop poprowadzi zupełnie inny programCzytaj dalej

Białystok. W ośrodku brakuje wody i żywności

Polsat News zwraca uwagę, że we wtorek do budynku wysłano karetkę celem przeprowadzenia nowych testów. W przypadku braku pozytywnych wyników na obecność koronawirusa możliwe jest bowiem skrócenie kwarantanny. Dodajmy, że personel ośrodka zmuszony jest przebywać na izolacji domowej. Podopieczni placówki zostali zatem pozbawieni pomocy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
2. Góra, której od wieków nie mogą zobaczyć kobiety. Absurdalna tajemnica

Prezes stowarzyszenia "Ku Dobrej Nadziei", które prowadzi ośrodek, apeluje o wpłaty mające pomóc w wyjściu z dramatycznej sytuacji. Zaznaczono, że problem dotyczy głównie deficytu wody butelkowanej oraz żywności. Apel dyrekcji dotyczy przede wszystkim jedzenia, które przebywające w budynku osobą mogłyby podgrzać w mikrofalówce. Podarowane produkty polecono zostawić przed stojącym przed ośrodkiem szlabanem.

Portal wskazuje, że sytuacja epidemiologiczna na Podlasiu przez dłuższy czas pozostawała dość spokojna. Ostatnie tygodni przyniosły jednak wyraźny wzrost zakażeń wirusem COVID-19. Blisko połowa pozytywnych testów z ostatnich dni dotyczy powiatu białostockiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już w środę ruszają zapisy, nie odkładaj tego na później. Możesz stracić 300 zł
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. Kolejni Polscy turyści zakażeni koronawirusem. Mogli się zarazić od właściciela domków

Źródło: polsatnews.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News