Bezpłatne leki dla kobiet w ciąży. (zd. il) pixabay.com / Michal JarmolukŹródło: (zd. il) pixabay.com / Michal Jarmoluk
Wszystkie wideo autora Kamil Wrzesiński
Autor Kamil Wrzesiński - 23 Maja 2020

Bezpłatne leki dla wszystkich kobiet w ciąży, również dla nieubezpieczonych. Najnowsze doniesienia

Bezpłatne leki dla kobiet w ciąży. Prezydent Andrzej Duda podpisał dzisiaj nowelizację ustawy, zakładającej finansowanie leków ze środków publicznych dla ciężarnych kobiet. Uprawnione do korzystania z tej pomocy będą także nieubezpieczone obywatelki naszego kraju. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje w tej sprawie.

Warto zauważyć, że zgodnie z zapisami ustawy kobiety będą miały zapewniony dostęp do darmowych leków po uzyskaniu od ginekologa bądź położnej zaświadczenia potwierdzającego ciążę. Bezpłatne leki będą im przysługiwały od momentu jej stwierdzenia do upływu 15 dni po planowej dacie porodu wskazanej w zaświadczeniu.

Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. "Sytuacja jest dynamiczna"Czytaj dalej

Bezpłatne leki również dla nieubezpieczonych kobiet

Należy dodać, że z darmowych leków skorzystają rownież przyszłe matki, które nie są ubezpieczone. "Celem ustawy jest wprowadzenie nowych regulacji w zakresie zapewnienia kobietom w ciąży bezpłatnego dostępu do leków służących leczeniu schorzeń związanych z ciążą, a tym samym zapewnieniu zdrowia matki i prawidłowego rozwoju dziecka", czytamy w oświadczeniu Kancelarii Prezydenta, przytaczanym przez rmf24.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało niepokojący komunikat, jest gorzej, niż mogliśmy zakładać. Sytuacja na Śląsku nadal jest bardzo trudna
2. Problemy z dostępem do pieniędzy mogą mieć klienci aż 3 banków. Wśród nich największego w Polsce

Przepisy wejdą w życie od 1 lipca bieżącego roku. Wykaz refundowanych leków zostanie ogłoszony najpóźniej cztery miesiące od tej daty. Jak informuje rmf24.pl, za określenie listy bezpłatnych leków odpowiedzialna będzie Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Przygotowany przez rząd program "Ciąża Plus" będzie finansowany z budżetu państwa. W tym roku prognozowane jest przeznaczenie na ten cel 11 mln zł. W 2021 r. ma to już być ponad dwukrotnie wyższa kwota - 24,2 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wspaniałe wieści z Czech. Kraj kończy z maseczkami, wracają koncerty i imprezy masowe
  2. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. "Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci"
  3. Ruda Śląska. Brutalnie poniżali osobę bezdomną, wszystko nagrali. Nie zareagował dosłownie nikt, mimo że sytuacja miała miejsce w centrum
  4. Szyc i Wojewódzki powinni się obawiać? Robi się niebezpiecznie: "Nikt nie jest anonimowy"
  5. Dziennikarz TVP pomylił konta na Twitterze. Zadziwiająca wpadka
  6. Nowe epicentrum epidemii, 300 tysięcy zakażonych, liczba zmarłych przytłacza. WHO potwierdziło

Źródło: rmf24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News