. AFP PHOTO / OSSERVATORE ROMANO
Źródło: AFP PHOTO / OSSERVATORE ROMANO
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Stycznia 2020

Media krytycznie oceniają zachowanie Benedykta XVI. Wszystko przez jego słowa do Franciszka

Benedykt XVI jest znacznie bardziej konserwatywny od swojego następcy. Papież Franciszek w ostatnim czasie podjął szereg działań, ocenianych jako progresywne. Wspomnieć wystarczy o powołaniu przez niego świeckiej kobiety, Francesci Di Giovanni na stanowisko wiceszefowej watykańskiej dyplomacji. Wcześniej papież podjął debatę na temat zniesienia celibatu, którą krytycznie skomentował jego poprzednik, Benedykt XVI.

W książce "Z głębi naszych serc", Benedykt podkreślił jak ważne jest zachowanie celibatu wśród duchownych. Stanowisko to nieprzypadkowo dołączył trzy miesiące po synodzie biskupów na temat Amazonii, gdzie Franciszek sugerował odejście od zachowywania przez księży pełnej "czystości". Powodem przyjęcia przez niego takiej postawy jest kryzys powołań w kościele.

Pogrzeb legendy TVP odbędzie się dopiero w piątek. Na Starych Powązkach w Warszawie, obok pierwszej żony spocznie Adam SłodowyPogrzeb legendy TVP odbędzie się dopiero w piątek. Na Starych Powązkach w Warszawie, obok pierwszej żony spocznie Adam SłodowyCzytaj dalej

Benedykt skontrował jego poglądy mówiąc, że celibat ma "wielkie znaczenie" i jest "niezbędny, aby nasza droga ku Bogu mogła pozostać fundamentem naszego życia". Jego słowa zostały skrytykowane przez zagraniczne media.

Benedykt XVI w ogniu krytyki

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" uważa, że różnica zdań między emerytowanym a obecnym papieżem, prowadzić może do poważnego kryzysu i rozłamu w kościele. Powodem ma być podział między wiernymi, opowiadającymi się za stanowiskiem Benedykta i tymi, wspierającymi Franciszka.

- Swoimi wypowiedziami na temat nierozerwalnego związku kapłaństwa i obowiązku wstrzemięźliwości płciowej (...) Benedykt XVI wbił Franciszkowi otwarcie nóż w plecy. Duch rozpadu został uwolniony z butelki. Po siedmiu latach ziarna samozniszczenia, które Benedykt XVI sam zasiał, nalegając na przyjęcie tytułu »papa emeritus« , wydały plon - ocenia "FAZ".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. Najlepsze powitanie na lotnisku na świecie. Wnuczkowie wymyślili dla babci coś niesamowitego [FILM]

3. Jurek Owsiak nie odpuszcza dziennikarzom TVP. Spotkają się w sądzie

4. Arcybiskup Stanisław Gądecki ratuje pedofila. Ksiądz usunięty z kapłaństwa znów w kurii

5. Porównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słabo

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom