benedykt XVI. AFP/EAST NEWSŹródło: AFP/EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 6 Lipca 2020

Co się stało? Benedykt XVI nie weźmie udziału w pogrzebie brata

Benedykt XVI nie weźmie udziału w pogrzebie swojego brata, księdza Georga Ratzingera, który zmarł 1 lipca w Ratyzbonie. To tam również odbędzie się pogrzeb duchownego. Przed śmiercią papież-senior widział się ze swoim bratem dziewięć razy, podczas pięciodniowego pobytu w Ratyzbonie.

Brat Benedykta XVI był przez 30 lat kapelmistrzem w katedrze ratyzbońskiej i kierownikiem działającego tam chóru chłopięcego „Regensburger Domspatzen”.

Mateusz Morawiecki znów pokazał, na co go stać, nie mógł sobie odpuścić. Mateusz Morawiecki znów pokazał, na co go stać, nie mógł sobie odpuścić. "Niech pan odbędzie debatę sam ze sobą"Czytaj dalej

Benedykt XVI nie pojedzie na pogrzeb brata

Brat emerytowanego papieża zmarł 1 lipca w wieku 96 lat. Benedykt XVI zdążył odwiedzić go przed śmiercią. 93-letni papież-senior przebywał w Ratyzbonie w dniach 18-22 czerwca.

Jak wspominał Rudolf Voderholzer, biskup Ratyzbony podczas tych pięciu dni bracia widzieli się dziewięć razy: „Było mało słów, wiele ufnych gestów, a przede wszystkim wspólna modlitwa”. Warto zaznaczyć, że obaj bracia, którzy tego samego dnia 29 czerwca 1951 roku przyjęli święcenia kapłańskie, przez całe życie byli z sobą bardzo związani.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znów odleciał, chce zbierać po 10 zł za brak krawata. "Jest tu któraś pani w portkach?" - śmiejąc się, zapytał podczas kazania
2. Skandal nad Morskim Okiem. Zdruzgotani turyści muszą zawracać

Media nie podają dokładnego powodu absencji Benedykta XVI na pogrzebie brata. Najprawdopodobniej jednak chodzi o stan zdrowia papieża-emeryta, który mógłby być poważną przeszkodą w odbyciu dwóch podróży w tak krótkim okresie. 

Uroczystości pogrzebowe ks. prałata Georga Ratzingera odbędą się 8 lipca w Ratyzbonie. Po Mszy św. pogrzebowej w miejscowej katedrze zostanie on pochowany na cmentarzu katedralnym, w grobie należącym do fundacji chóru katedralnego „Regensburger Domspatzen”. Ten znany na świecie chór pożegna swego wieloletniego kierownika podczas nieszporów w jego intencji w niedzielę 5 lipca. W nabożeństwie weźmie udział 220 śpiewaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szykują nową opłatę, resort jest na "tak". Będziemy musieli dopłacać po 300 zł na zakupach
  2. Armagedon nad Zegrzem, miasto wysyła ostrzeżenie. Tłumy ludzi ruszyły nad wodę, trudno jest wyjechać
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Ufo nad Japonią? Rząd kraju nie ma pojęcia czym jest tajemniczy obiekt

Źródło: Deon.pl