Beata Tyszkiewicz. YouTube/Krystyna Gębska/TVP Kultura/ScreenŹródło: YouTube/Krystyna Gębska/TVP Kultura/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Sierpnia 2020

Rozpoznajecie tą wspaniałą polską aktorkę? Dziś obchodzi swoje urodziny

Beata Tyszkiewicz, znana jurorka "Tańca z gwiazdami" obchodzi dziś 82 urodziny. O ważnym dniu nie zapomnieli sympatycy aktorki. Już od samego rana życzą jej wszelkiej pomyślności, zdrowia, a przede wszystkim szczęścia.

"Dama polskiego kina" wystąpiła w blisko 100 produkcjach. Jej działalność nie polegała jednak jedynie na odgrywaniu przydzielonych ról. Od lat wspierała też walkę o prawa zwierząt. W licznych wywiadach opowiadała się też za pełną niezależnością kobiet. Deklaruje, że "prawdziwa dama pije, pali i przeklina". Beata Tyszkiewicz pochodzi z rodziny arystokratycznej. Wielokrotnie chwaliła się też swoimi umiejętnościami kulinarnymi. W jednym z wywiadów zdradziła, że jej wypieki zdobywały sera jury "Tańca z gwiazdami".

Na ulicach Warszawy pojawiły się tłumy z transparentami, ludzie wyszli na ulicę. Co się dzieje?Na ulicach Warszawy pojawiły się tłumy z transparentami, ludzie wyszli na ulicę. Co się dzieje?Czytaj dalej

Beata Tyszkiewicz, znana jurorka "Tańca z gwiazdami" podupadła na zdrowiu

Aktorkę mogliśmy obserwować w aż kilkunastu serial. Charakteryzuję ją przede wszystkim ogromny dystans do życia i niezwykle pozytywne usposobienie. Uznawana za prawdziwą damę nigdy nie trzymała ścisłej etykiety. Podobne poglądy w tej sprawie ma też Małgorzata Rozenek-Majdan. Prezenterka jeszcze nie dawno tłumaczyła, że kobiety mają prawo się zmęczyć i wyjść z domu bez pełnego makijażu. Warto jednak podkreślić, że Beata Tyszkiewicz w ostatnim czasie zmagała się z problemami zdrowotnymi.

Magdalena Ogórek i Jakimowicz w TVP przekroczyli wszelkie granice. Śmiali się w głos, gdy ośmieszano drugiego człowiekaMagdalena Ogórek i Jakimowicz w TVP przekroczyli wszelkie granice. Śmiali się w głos, gdy ośmieszano drugiego człowiekaCzytaj dalej

Specyficzny tryb życia oraz używki z pewnością przyczyniły się do nie najlepszej sytuacji zdrowotnej artystki. Stres związany z wykonywanym zawodem również odcisnął na Beacie Tyszkiewicz swoje piętno. Była jurorka "Tańca z gwiazdami" przeżyła zawał serca. Odkąd zakończyła swoją aktywność nie udziela też wywiadów dla prasy. Od kilku sezonów nie zasiada już w jury "TZG". Emerytura aktorki również pozostawia wiele do życzenia.  

Jurorka "Tańca z gwiazdami" Beata Tyszkiewicz otrzymuje niezwykle małą emeryturę

Z licznych spekulacji medialnych wiemy, że aktorka najprawdopodobniej utrzymuje się z gaży i tantiemów. Wyjaśnijmy, że jest to forma wynagrodzenia za pełnioną pracę artysty scenicznego. W rozmowie z "Wirtualną Polską" Beatą Tyszkiewicz wyznała, że niska emerytura nie wpływa na jej sytuację finansową. Uspokoiła swoich też swoich fanów. Tłumaczyła, że nie cierpi na brak pieniędzy. - Ja nie jestem uzależniona od nikotyny, bo paliłabym papierosy do końca, a nie do połowy. Robię to dla przyjemności i relaksu. Nie będzie mi nikt mówił, że mam przestać palić, albo ile mam palić. Stać mnie na to, więc mogę palić nawet 1/4 papierosa, a potem wyrzucać go do śmieci - deklarowała.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tak źle jeszcze nigdy nie było, sytuacja jest fatalna. Media obiegła ponura wiadomość 2. Waloryzacja emerytur 2021 z nową prognozą. Znamy już wstępną stopę podwyżek, wielu się ucieszy

W ostatnim czasie ujawniono nagranie z dawnego występu Beaty Tyszkiewicz. Aktorka przed laty grała w "Plaży smutku". Fragment filmu emitowanego na antenie TVP Kultura został opublikowany na platformie YouTube. Wielu fanów nawet nie zdawało sobie sprawy, że legenda polskiego filmu pierwsze kroki w branży stawiała w tak młodym wieku. 

Beata Tyszkiewicz, jurorka "Tańca z gwiazdami" opowiedziała też o swojej emeryturze. Artystka ujawniła, że otrzymuje jedynie 1300 złotych miesięcznie.- Ja zawsze sobie radziłam. Piszę sobie następną książkę, dwie właściwie. Tak że mam jakieś inne zajęcia i nie nalegam na powrót. Emeryturę mam niską, ale mówiąc o tym, nie biadoliłam, bo ludzie mają niższe. Tylko że to po 60 latach pracy przeszło. Kiedyś nikt nam nie mówił o żadnych składkach, ubezpieczeniach - komentowała legenda kina dla portalu "Super Express". Legenda polskiego kina utrzymuje, że z wiekiem przybywa jej jeszcze większego dystansu do świata. Zrezygnowanie z aktywności zawodowej z pewnością pozwoliło jej na rozwijanie pasji oraz zainteresować. Po wielu latach ciężkiej pracy Tyszkiewicz może wreszcie odpoczywać w domowym zaciszu. 

Na przedstawionym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z TVP Kultura opublikowane przez Krystynę Gębską na YouTube 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła akcja Krzysztofa Rutkowskiego. Na miejscu jest policja. Jedna osoba trafiła do karetki
  2. Nie, 12-letniej Julii nie ukradziono aparatu słuchowego
  3. Za tę zbrodnię Tomasz Komenda przesiedział w więzieniu 18 lat. Ireneusz M. może wyjść z aresztu po 2 latach?
  4. Sekretny przepis na babcine pierogi. Doskonałe ciasto i przepyszne nadzienie. Danie stanie się hitem każdej kuchni
  5. Wiadomości TVP w poważnych tarapatach? Media dotarły do zadziwiających informacji, chodzi o "ukryte przekazy"
  6. Przywracają kwarantannę, padły ostre słowa premiera. Kraj, w którym mieszka wielu Polaków

Źródło: [Super Express/Wirtualna Polska/Wikipedia]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!