Beata Tadla. TVP Info/ screen
Źródło: TVP Info/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Lipca 2020

Stare nagranie Dudy z Tadlą, dziś wolałby o nim zapomnieć. "Czasami ludzi ponoszą emocje"

Beata Tadla była dziennikarką TVP Info. W 2015 roku podczas kampanii prezydenckiej odbyła ona rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą. Głowa państwa zarzucała Telewizji Polskiej stronniczość. Przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy był zawiedziony postawą dziennikarzy stacji.

Zarzuty pod adresem TVP padały nie tylko za czasów Prawa i Sprawiedliwości. Za rządów Platformy Obywatelskiej politycy ówczesnej opozycji kierowali wiele uwag w stronę publicznego medium. W czasie kampanii prezydenckiej w 2015 roku Beata Szydło, która kierowała pracami sztabu Andrzeja Dudy, składała nawet w tej sprawie skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Po 5 latach przypomniano dawne deklaracje obecnie urzędującego prezydenta na antenie TVP Info.

Zdumiewające porównanie zagranicznych mediów. Jeszcze nikt nie przedstawił Kingi Dudy w podobny sposób, będzie zadowolona?Zdumiewające porównanie zagranicznych mediów. Jeszcze nikt nie przedstawił Kingi Dudy w podobny sposób, będzie zadowolona?Czytaj dalej

Beata Tadla została skrytykowana przez Andrzeja Dude. Ujawniono dawne nagranie z TVP

Przypomnijmy, że tak jak w 2015 roku, tak i teraz TVP jest atakowane przez emitowane materiały. Tym razem przedstawiciele Platformy Obywatelskiej oraz ruchów opozycyjnych wskazują, że medium bezpośrednio angażowało się w działania promocyjne Andrzeja Dudy. Widzowie uskarżają się też na jakość treści przekazywanych przez dziennikarzy telewizji publicznej. W ostatnim czasie na Twitterze ujawniono nagranie z rozmowy ówczesnego kandydata Prawa i Sprawiedliwości z Beatą Tadlą.

Żona Jacka Kurskiego tuż przed ślubem poszła do dziennikarzy. Zdradziła najdrobniejsze szczegółyŻona Jacka Kurskiego tuż przed ślubem poszła do dziennikarzy. Zdradziła najdrobniejsze szczegółyCzytaj dalej

Andrzej Duda na antenie TVP postanowił skrytykować Beatę Tadlę. Jego zdaniem stacja, w której zatrudniona była wówczas dziennikarka, pokazywała jedynie Bronisława Komorowskiego. - Mastalarek był bardzo zbulwersowany tym, że przez ostatnie dni pokazywali państwo jedynie Bronisława Komorowskiego, a innych kandydatów, w tym mnie, nie pokazywaliście praktycznie w ogóle - deklarował ówczesny kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Polski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najnowsze informacje ws. rekonstrukcji rządu, znane nazwiska mogą się pakować. Jarosław Kaczyński nie pozostawił wątpliwości
2. Przy bankomacie możesz się naprawdę mocno zdziwić. Spora zmiana w wypłatach już weszła w życie

Beata Tadla była mocno zdziwiona zachowaniem Andrzeja Dudy. Podczas ich rozmowy w 2015 roku uważał on, że Telewizja Polska jawnie faworyzuje kandydata Platformy Obywatelskiej na urząd głowy państwa. - To jest niesprawiedliwe, że rzeczywiście państwo nie traktujecie kandydatów na urząd prezydenta równo. Dzienikarka próbowała wyjaśnić Dudzie, że relacje z udziałem Komorowskiego wynikały z obchodów dnia polskiej flagi. - Pan takich uroczystości nie prowadził - ripostowała Tadla.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z TVP Info z 2015 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

    <
  1. Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. Tragedia na Pomorzu. Pociągi zablokowane. Widok był druzgocący. Na miejscu są służby

Źródło: [TVP Info]