Beata Szydło. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Lutego 2020

Nowe fakty ws. wypadku Beaty Szydło. Była premier nie będzie zadowolona

Beata Szydło dokładnie dwa lata temu była uczestnikiem wypadku w Oświęcimiu. Rządowe Audi A8 zdaniem posła PO Krzysztofa Brejzy do dziś "stoi i niszczeje".

Powrócił temat wypadku Beaty Szydło z lutego 2017 roku. Poseł PO Krzysztof Brejza zarządał od Biura Ochrony Rządu uzupełnienia informacji dotyczących interwencji z dnia 5 marca 2017 roku.

Co ciekawe, BOR zdecydował się odpowiedzieć politykowi Platformy Obywatelskiej. Pismo podpisane przez szefa Biura Ochrony Rządu Brejza opublikował za pośrednictwem swojego Twittera. Odpowiedź wzbudziła kolejne kontrowersje. Wynika z niej m.in., że w chwili wypadku rządowy pojazd nie posiadał ubezpieczenia.

Mężczyzna spadł z Mostu Poniatowskiego do Wisły. Dramatyczna akcja służbMężczyzna spadł z Mostu Poniatowskiego do Wisły. Dramatyczna akcja służbCzytaj dalej

Beata Szydło i "najdroższy w Polsce rozbity samochód"

Brejza zaznaczył, że przez półtora roku bezskutecznie wypytywał przedstawicieli Służby Ochrony Państwa o to, co dzieje się "z najdroższym w Polsce rozbitym samochodem". Zdaniem polityka PO do sądu nie wpłynął wniosek SOP o zwrot Audi A8. Krzysztof Brejza twierdzi, że "opancerzone Audi od 3 lat stoi na kołkach i niszczeje".

Krzysztof Brejza -- Twitter

Zdaniem Brejzy niszczejąca limuzyna jest warta 2.5 mln zł. Polityk przypomina ponadto, że jest to majątek publiczny. Co więcej z pisma, pod którym podpisał się szef BOR wynika, że rzeczone auto w chwili wypadku nie posiadało ubezpieczenia AC.

Do wypadku, który wciąż cieszy się ogromnym interesowaniem ze strony posła PO doszło 10 lutego 2017 w Oświęcimiu. Rządowe Audi A8, w którym znajdowała się ówczesna premier Beata Szydło, dokonywało manewru wyprzedzania. Wówczas zderzyło się z fiatem prowadzonym przez 21-letniego Sebastiana K. W efekcie Szydło trafiła do szpitala. W Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie premier rządu spędziła tydzień.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 lat

2. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Tysiące interwencji służb, zniszczenia są coraz większe. Żywioł sieje spustoszenie w Polsce, eksperci podnoszą alarm