Beata Szydło i Jarosław Kaczyński. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:03_Jarosław_Kaczyński_i_Beata_Szydło_w_Świnoujściu_gazoport.jpgŹródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:03_Jarosław_Kaczyński_i_Beata_Szydło_w_Świnoujściu_gazoport.jpg
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Grudnia 2019

"Od jakiegoś czasu odbywamy spotkania". Beata Szydło wróci do polskiej polityki?

Beata Szydło nie odnalazła się w Brukseli. Wobec tego – oraz koniecznej dla obozu Prawa i Sprawiedliwości reelekcji Andrzeja Dudy – coraz częściej pojawiają się głosy o jej powrocie.

Możliwość powrotu Szydło na polską scenę polityczną nie jest tajemnicą. Zdaniem mediów była premier nie najlepiej czuje się w europarlamencie i szuka możliwości powrotu do politycznej rozgrywki w Polsce.

Wejście do Sejmu Lewicy i Konfederacji znacząco zmieniło powyborczy krajobraz. Dla atakowanego i z lewa, i z prawa PiS-u wygrana w wyborach prezydenckich wydaje się być absolutną koniecznością. Znacząco mógłby w tym pomóc zwycięski duet z 2015 roku.

TVP jeszcze nie było w tak patowej sytuacji. Będzie pozew, zbiórka ruszyła dzisiajTVP jeszcze nie było w tak patowej sytuacji. Będzie pozew, zbiórka ruszyła dzisiajCzytaj dalej

Beata Szydło i Andrzej Duda znowu razem?

To właśnie była pani premier w dużej mierze stała za sukcesem Dudy w poprzednich wyborach prezydenckich. Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS, nie wyklucza możliwości, że Szydło po raz kolejny mogłaby zostać szefem sztabu kampanii wyborczej obecnie urzędującego prezydenta.

– Od pewnego czasu odbywamy spotkania z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta, które dotyczą strategii na zbliżającą się kampanię wyborczą. O szczegółach będziemy informować we właściwym momencie – mówił mediom Sobolewski.

– O personaliach będziemy mówić, kiedy sztab zostanie powołany. Stanie się to wkrótce po ogłoszeniu terminu wyborów przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek i po ogłoszeniu decyzji przez prezydenta Andrzeja Dudę, że będzie ubiegał się o drugą kadencję – zapewniał.

Beata Szydło studzi, co prawda, nastroje, pisząc, że "na decyzje personalne, dotyczące sztabu jeszcze jest za wcześnie", wielu dziennikarzy nie ma jednak wątpliwości – powrót cieszącej się dużą popularnością byłej premier może okazać się absolutnie konieczny, jeśli Andrzej Duda chce myśleć o reelekcji.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”

3. Przerażająca stacja metra w Warszawie. Dlaczego straszy podróżnych?

4. Nigdy nie publikowane zdjęcia Anny Przybylskiej. Poruszający wpis jej przyjaciółki

5. Dla pary polskich sportowców te święta były koszmarem. Straż pożarna obudziła ich w środku nocy, wcześniej Bartosz Kurek został okradziony

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala