Beata Szydło. wikipedia.org
Źródło: wikipedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Grudnia 2019

Beata Szydło powróci do polskiej polityki?

Beata Szydło już niedługo może na powrót stać się jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny politycznej. W kontekście kluczowej dla PiS-u reelekcji Andrzeja Dudy powrót Szydło może okazać się nieodzowny.

Zwycięstwo PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych miało oznaczać zachowanie swoistego status quo na scenie politycznej, tymczasem układ sił – za sprawą wejścia do Sejmu Lewicy oraz Konfederacji - uległ dość znaczącej zmianie. Dla podgryzanego i z lewej, i z prawej strony Prawa i Sprawiedliwości reelekcja Andrzeja Dudy w nadchodzących wyborach prezydenckich może być prawdziwym być albo nie być. Wobec takiej sytuacji Jarosław Kaczyński może zdecydować się na przywrócenie zwycięskiego duetu z 2015 roku.

Beata Szydło zapewni reelekcję Andrzejowi Dudzie?

Jak donosi tygodnik "Wprost", w centrali Prawa i Sprawiedliwości padł pomysł, by ściagnąć do kraju Beatę Szydło, obecną europosłankę PiS, odpowiedzielną za sukces Dudy w wyborach z 2015 roku. – Można by to ładnie ograć. Andrzej i Beata, zwycięski duet z 2015 r., drużyna pierścienia, znowu razem – czytamy. Szydło rzekomo miałaby zostać szefową sztabu kampanii obecnie urzędującego prezydenta.

Zdaniem autorek artykułu Elizy Olczyk i Joanny Miziołek Szydło nie odnalazła się w europarlamencie i szuka możliwości powrotu do politycznej rozgrywki w Polsce. Była pani premier nie jest zadowolona z faktu, że jej pozycja polityczna uległa znacznemu osłabieniu. Dodatkowo, Szydło w Brukseli ma czuć się osamotniona. – Nie odnalazła się w europarlamencie. Jako premier miała ochronę i limuzynę z kierowcą do dyspozycji, a teraz sama dźwiga bagaże do samolotu do Brukseli. To smutny widok.

Czy Szymon Hołownia miałby szansę z Andrzejem Dudą? Najnowszy sondażCzy Szymon Hołownia miałby szansę z Andrzejem Dudą? Najnowszy sondażCzytaj dalej

Mimo szczerych chęci Beaty Szydło co do powrotu do kraju, przeszkodą mogą się okazać jej obowiązki w Brukseli. Europosłanka za każdy dzień posiedzenia plenarnego dostaje ok. 1500 zł, natomiast trzy opuszczone posiedzenia w tygodniu kosztowałyby ją przeszło 4 tys.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia

2. Strasburger się przyznał. Bez oporów oświadczył, że nie było go przy żonie, mieszane opinie

3. Czy Szymon Hołownia miałby szansę z Andrzejem Dudą? Najnowszy sondaż

4. Zygmunt Chajzer dokonał niewyobrażalnego. Powinien być wzorem dla swojego syna

5. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy

6. Błyskawiczne w wykonaniu ciasto z twarogiem. Każdy kawałek rozpływa się w ustach