Beata Szydło. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Stycznia 2020

Człowiek z diecezji Beaty Szydło zna się z nią od lat. Ujawnia informacje

Beata Szydło 7 grudnia 2017 r. zadeklarowała złożenie rezygnacji z funkcji prezesa Rady Ministrów i tym samym dymisję swojego rządu. Premierem został wówczas Mateusz Morawiecki. Stanisław Szwed odnosi się do decyzji Jarosława Kaczyńskiego o zmianie w fotelu premiera rządu.

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej w rządzie Beaty Szydło, był gościem programu "Politycy od kuchni". Prowadzący program Piotr Lekszycki i Kamil Szewczyk zapytali go o dymisję jego szefowej z 2017 roku.

Szwed zaznaczył, że z Szydło znają się jeszcze z jednej diecezji – bielsko-żywieckiej, do której, nawiasem mówiąc, należy też syn europosłanki ks. Tymoteusz Szydło, który niedawno oświadczył, że chce odejść ze stanu duchownego, przypomina "SE".

Mija 7 lat od śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. Jak wygląda jej grób?Mija 7 lat od śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. Jak wygląda jej grób?Czytaj dalej

"Beata Szydło realizowała główne programy społeczne"

Były wiceminister ocenił, że jego zdaniem Beata Szydło dobrze radziła sobie w roli premiera. – Bardzo pozytywnie oceniam działalność Beaty Szydło jako premiera, tym bardziej, że pod jej rządami realizowaliśmy główne programy społeczne – mówił Szwed.

Jednocześnie dodaje, że decyzja o jej dymisji z pewnością nie była łatwa. – Nauczyłem się, że decyzję w polityce są podejmowane przez kierownictwo – powiedział w materiale "Super Expressu".

Podkreślił również zaufanie, jakie politycy Prawa i Sprawiedliwości mają do decyzji Jarosława Kaczyńskiego. – Wiem, że naszą siłą jest, jak jesteśmy razem, jak jesteśmy jedną drużyną. I Jarosław Kaczyński nam to daje.

– Gdybyśmy się podzielili, nie mielibyśmy drugiej kadencji. – Dodał, że decyzja Kaczyńskiego okazała się słuszna i zakończyła się uzyskaniem samodzielnej większości w wyborach parlamentarnych z 2019 roku. – Była potrzeba zmiany i ona została dokonana – podkreśla.

– Moje przekonania nie mają w tym momencie znaczenia – zaznaczył, pytany o jego znajomość z Beatą Szydło.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu może paść ofiarą oszustwa

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Zabójca Adamowicza pozostanie bezkarny? Wymyślił sposób, jak uniknąć kary więzienia