Beata Szydło. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Stycznia 2020

Człowiek z diecezji Beaty Szydło zna się z nią od lat. Ujawnia informacje

Beata Szydło 7 grudnia 2017 r. zadeklarowała złożenie rezygnacji z funkcji prezesa Rady Ministrów i tym samym dymisję swojego rządu. Premierem został wówczas Mateusz Morawiecki. Stanisław Szwed odnosi się do decyzji Jarosława Kaczyńskiego o zmianie w fotelu premiera rządu.

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej w rządzie Beaty Szydło, był gościem programu "Politycy od kuchni". Prowadzący program Piotr Lekszycki i Kamil Szewczyk zapytali go o dymisję jego szefowej z 2017 roku.

Szwed zaznaczył, że z Szydło znają się jeszcze z jednej diecezji – bielsko-żywieckiej, do której, nawiasem mówiąc, należy też syn europosłanki ks. Tymoteusz Szydło, który niedawno oświadczył, że chce odejść ze stanu duchownego, przypomina "SE".

Mija 7 lat od śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. Jak wygląda jej grób?Mija 7 lat od śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. Jak wygląda jej grób?Czytaj dalej

"Beata Szydło realizowała główne programy społeczne"

Były wiceminister ocenił, że jego zdaniem Beata Szydło dobrze radziła sobie w roli premiera. – Bardzo pozytywnie oceniam działalność Beaty Szydło jako premiera, tym bardziej, że pod jej rządami realizowaliśmy główne programy społeczne – mówił Szwed.

Jednocześnie dodaje, że decyzja o jej dymisji z pewnością nie była łatwa. – Nauczyłem się, że decyzję w polityce są podejmowane przez kierownictwo – powiedział w materiale "Super Expressu".

Podkreślił również zaufanie, jakie politycy Prawa i Sprawiedliwości mają do decyzji Jarosława Kaczyńskiego. – Wiem, że naszą siłą jest, jak jesteśmy razem, jak jesteśmy jedną drużyną. I Jarosław Kaczyński nam to daje.

– Gdybyśmy się podzielili, nie mielibyśmy drugiej kadencji. – Dodał, że decyzja Kaczyńskiego okazała się słuszna i zakończyła się uzyskaniem samodzielnej większości w wyborach parlamentarnych z 2019 roku. – Była potrzeba zmiany i ona została dokonana – podkreśla.

– Moje przekonania nie mają w tym momencie znaczenia – zaznaczył, pytany o jego znajomość z Beatą Szydło.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu może paść ofiarą oszustwa

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Zabójca Adamowicza pozostanie bezkarny? Wymyślił sposób, jak uniknąć kary więzienia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News