Beata Szydło. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 30 Lipca 2020

Beata Szydło wprost nawołuje do potępiania. Czuje się urażona, więc namawia do urażania innych?

Beata Szydło za pośrednictwem Twittera opublikowała ważny apel. Jej zdaniem ostatnie wydarzenia, jakie rozegrały się w Warszawie, należy potępić. Chodzi o flagi społeczności LGBT, które zawisły na pomnikach, pod Bazyliką Świętego Krzyża. Odniosła się do wartości katolickich.

Przypomnijmy, że ostatniej nocy na ulicach Warszawy aktywistki ze społeczności LGBT umieściły tęczowe flagi na pomnikach zasłużonych Polaków. Symbol mniejszości seksualnych znalazł się też na podobiźnie Jezusa Chrystusa. Działaczki umieściły też swój manifest, w którym potępiły nienawiść, z jaką mierzą się osoby nieheteronormatywne. "Postanowiłyśmy działać. Tak długo jak będę się bać trzymać Cię za rękę. Tak długo aż nie zniknie z naszych ulic ostatnia homofobiczna furgonetka.To nasza manifestacja odmienności – ta tęcza. Tak długo jak flaga będzie kogoś gorszyć i będzie "niestosowna", tak długo uroczyście przyrzekamy – prowokować" - czytamy w przekazie autorów całego zamieszania.

Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułówJacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułówCzytaj dalej

Beata Szydło w ostrych słowach o aktywistkach LGBT: "Nie mają żadnego szacunku dla miejsc i pomników świętych dla Polaków"

Organizatorki kontrowersyjnego przedsięwzięcia od samego rana mierzą się z falą krytyki. Wobec ich postępowania swój sprzeciw wyraził sam prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski oraz politycy Platformy Obywatelskiej tłumaczyli, że należy potępiać każdy akt wandalizmu. Wiceminister sprawiedliwości, Sebastian Kaleta zawiadomił już w tej sprawie prokuraturę. Nieformalne grupy anarchistyczne odpierają przedstawiane zarzuty. Ich zdaniem przyklejenie kartki na pomnik jest nieporównywalne z przemocą i nienawiścią wobec osób LGBT.

Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasaCzytaj dalej

"Nie będziemy prosić o litość, błagać o szacunek i zrozumienie. Jesteśmy głosem za małych na to by ich słuchano, za małych by coś powiedzieć. Uciszanych przez rodziców. Zmęczonych codzienną batalią ze światem. Oduczyliśmy się grzeczności i narzuconej gry w normalność. Gdy system chce byśmy skakali w ciemność sami, razem wypowiadamy mu walkę" - czytamy w manifeście opublikowanych na Facebooku. Link do pełnej treści znajdziecie TU.

Nikt jednak nie spodziewał się, że do całej burzy medialnej włączy się sama Beata Szydło. Była premierka oraz europarlamentarzystka uderzyła w mniejszości seksualne. Jej zdaniem osoby LGBT oczekują szacunku, a sami niszczą i atakują polskie wartości. Na swoim koncie na Twitterze umieściła wpis, w którym zaapelowała o powstrzymanie działań anarchistek. Jej deklaracje wywołały kolejne spory i podziały. Zwolennicy polityczki cenią jej odwagę i ostre słownictwo, gdy inni zarzucają brak reakcji na homofobiczne deklaracji osób publicznych. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy
2. Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulat
3. Niemcy mają wielkie powody do obaw. Nikt nie spodziewał się aż takiej katastrofy

Beata Szydło podobnie jak Mateusz Morawiecki jest bardzo zaangażowana w wydarzenia, które rozegrały się ostatniej nocy. Przypomnijmy, że obecny Prezes Rady Ministrów udał się pod jeden z warszawskich kościołów, aby pomodlić się pod pomnikiem Jezusa Chrystusa, na którym umieszczono tęczową flagę. "Działacze LGBT domagają się szacunku dla siebie, tymczasem okazuje się, że nie mają żadnego szacunku dla miejsc i pomników świętych dla Polaków. Profanacja figury Chrystusa przed Bazyliką Świętego Krzyża w Warszawie jest aktem, który powinien być potępiony przez nas wszystkich" - deklaruje europosłanka na Twitterze.

Beata Szydło

Beata Szydło

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister potwierdza. Zacznie się już w niedzielę
  2. TIR znów uderzył w wiadukt na Ostrobramskiej. Duże utrudnienia dla kierowców, na miejscu akcja służb
  3. Tęczowa flaga na pomniku Chrystusa w Warszawie. Profanacja czy manifest
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy kluczowe szczegóły
  7. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane

Źródło: [Twitter/Beata Szydło/Mateusz Morawiecki Facebook/Spacerowiczka]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!