Beata Szydło z Jarosławem Kaczyńskim. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Kwietnia 2020

Beata Szydło: Nie możemy sobie pozwolić na łamanie konstytucji

Beata Szydło postanowiła odnieść się do nadchodzących wyborów. W jej opinii "mówienie, że nie da się ich przeprowadzić, jest fałszem". Szefowa sztabu programowego Andrzeja Dudy wskazała, że konieczne jest zażegnanie chaosu i jak najszybsze ustabilizowanie sceny politycznej.

Była pani premier była gościem Radiowej Jedynki. Podczas audycji przekonywała, że "wierzy w odpowiedzialność polityków". Przejawem wspomnianej "odpowiedzialności" miałoby być, rzecz jasna, doprowadzenie do wyborów.

– Jesteśmy w szczególnym momencie, to nie są łatwe wybory, oczywiście zdajemy sobie z tego sprawę, ale wybory korespondencyjne dają pełne bezpieczeństwo, tylko musimy je spokojnie i w zgodzie przeprowadzić – zapewniała.

Wyraziła nadzieję, że ów odpowiedzialnością wykażą się "wszyscy ci, których głos może zdecydować o przyszłości Polski", podkreślając znaczenie decyzji, które zostaną podjęte m.in przez posłów Porozumienia, partii Jarosława Gowina.

Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonychMinister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonychCzytaj dalej

Beata Szydło: "Konstytucyjnie wybory muszą się odbyć"

Zdaniem Szydło działania opozycyjnych polityków nie są konsekwentne. – Z jednej strony krzyczy (opozycja. przyp. red.): nie róbmy wyborów, a z drugiej chce odmrażania życia gospodarczego oraz intensywnie prowadzi kampanię wyborczą – przekazała, jako przykład podając niedawne konferencje kandydatów, w tym m.in. Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Władysława Kosiniaka-Kamysza czy Szymona Hołowni. Dodała, że opozycja, choć twierdzi, że jest inaczej, ma pełne pole do tego, by prezentować swoich kandydatów. Odmienne opinie uznała za element walki politycznej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wydzwaniali do niej znajomi, więc włączyła Wiadomości TVP. Złapała się za głowę, widząc swoją pracę w zmanipulowanym kontekście
2. Tysiące Polaków dostało bardzo ważne SMS. Nie można ich lekceważyć, nie jest dobrze

Co ciekawe, to Andrzej Duda zdaniem byłej premier jest najbardziej pokrzywdzonym kandydatem. – To jeden z tych kandydatów, którzy nie mają teraz czasu na prowadzenie intensywnej kampanii wyborczej – zapewniła w Radiowej Jedynce, cytowana przez WP.

Szydło, odwołując się do wyborów uzupełniających, które w niedzielę odbyły się w 46 polskich miejscowościach, zaznaczyła, że "mówienie, że wybory korespondencyjne są niemożliwe, jest po prostu fałszem". – Nikt nie protestował i dało się je przeprowadzić – mówiła, odnosząc się do głosowania uzupełniającego do samorządów.

– Konstytucyjnie wybory muszą się odbyć. Nie możemy sobie w tej chwili pozwolić na łamanie konstytucji. Każde inne rozwiązanie jest po prostu złym rozwiązanie. Wybory korespondencyjne są możliwe i będą bezpieczne. Tylko po prostu jest w tej chwili potrzebna zgoda polityczna i odpowiedzialność polityków, którzy mają w swoich rękach przyszłość Polski – oceniła, cytowana przez radio TOK FM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Grecja najskuteczniejsza w walce z koronawirusem? Szybkie reakcje przynoszą efekty
  2. Eksperci przygotowali trzy scenariusze powrotu turystyki do normy. Nawet optymistyczna data załamie fanów podróży
  3. Przed wrzuceniem psa do kanału robiła mu dziwne zdjęcia i umieszczała w sieci. Trwa walka o jego życie
  4. Skandaliczne słowa popularnego, polskiego duchownego. Mogą narazić zdrowie wiernych
  5. Niepokojąca relacja z Białegostoku, duchowny ma narażać osoby starsze. "Ci ludzie są bezbronni"
  6. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę

Źródła: wp.pl / tokfm.pl