Beata Szydło. (zdj. Il. ) ; Flickr/Kancelaria PremieraŹródło: (zdj. Il. ) ; Flickr/Kancelaria Premiera
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Listopada 2020

Beata Szydło zaskoczyła wszystkich? W PE opowiadała dziwne historie: "W Polsce praworządność ma się doskonale"

Podczas wystąpienia Beata Szydło w ostrych słowach odniosła się do pomysłu powiązania funduszy europejskich z przestrzeganiem zasad praworządności. Była premier nie szczędziła krytyki pod adresem władz Unii Europejskiej.

 Nie milkną echa po próbie powiązania funduszy europejskich z praworządnością. Jeszcze w lipcu Prezes Rady Ministrów po zakończeniu negocjacji na szczycie poinformował, że Polska może otrzymać 776 miliardów złotych wsparcia w cenach bieżących. W skład imponującej kwoty wchodzą 623 miliardy dotacji oraz 153 miliardy niskooprocentowanych pożyczek.

Kardynał Dziwisz przerwał milczenie, odpowiedział na oskarżenia. Błądzi w swoich tłumaczeniach po filmie TVNKardynał Dziwisz przerwał milczenie, odpowiedział na oskarżenia. Błądzi w swoich tłumaczeniach po filmie TVNCzytaj dalej

Pieniądze te mogą stanowić niebywałą pomoc w dobie kryzysu gospodarczego, wywołanego w głównej mierze przez pandemię. Dziś Beata Szydło wraz z delegacją europarlamentarzystów z Prawa i Sprawiedliwości poszła na ostry spór z liderami UE. 

Była premier, Beata Szydło w ostrych słowach do władz Unii Europejskiej

Według doniesień medialnych, na 27 państw wspólnoty jedynie Polska i Węgry protestują przed przyjęciem podanego rozwiązania. Wejście w życie propozycji ma skutkować zawetowaniem unijnego budżetu. Parlamentarzyści z liberalnych i lewicowych klubów mówią jednak wprost, że ich celem jest ochrona wartości unijnych. - Stworzyliśmy mechanizm, który umożliwia UE zaprzestanie finansowania rządów, które nie szanują naszych wartości, takich jak praworządność - podawał, cytowany przez Oko.press, lider Europejskiej Partii Ludowej.

Dziennikarz pokazał dwa niewiarygodne zdjęcia z anteny TVP. Internauci nie mogą powstrzymać śmiechu, nikt wcześniej nie zauważył?Dziennikarz pokazał dwa niewiarygodne zdjęcia z anteny TVP. Internauci nie mogą powstrzymać śmiechu, nikt wcześniej nie zauważył?Czytaj dalej

Beata Szydło zdaje się patrzeć zupełnie inaczej na propozycję. Wspólnie ze Zjednoczoną Prawicą ostrzegają przed ograniczeniem suwerenności poprzez zobowiązanie do przestrzegania praworządności. - W traktatach nie ma zapisanego powiązania funduszy europejskich z praworządnością. Jest to próba narzucenia przez większość będącą w tym parlamencie zasad, które nie obowiązują, nad którymi UE nigdy nie dyskutowała i których nie przyjęła - krytykowała europosłanka podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. 

Głównym argumentem Beaty Szydło jest brak szczegółowego zdefiniowania słowa "praworządność". W debacie publicznej politycy skrajnej prawicy już straszą odgórnym narzuceniem prawa do aborcji, eutanazji oraz prawa do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Członkini organu, Sylwia Spurek uważa zaś, że Unia Europejska powinna prowadzić aktywną politykę na rzecz równouprawnienia mieszkańców wspólnoty. Oko.press zaś donosi o wynegocjowaniu obowiązku przestrzegania niezależności sądownictwa.

Była premierka zasugerowała władzom unijnym łamanie praworządności - W Polsce praworządność ma się doskonale. [...] W demokratycznych wyborach Polacy zdecydowali o wyborze partii, mojej partii, PiS, która utworzyła rząd i realizuje konsekwentnie program, do którego zobowiązali nas polscy obywatele - słyszymy w wystąpieniu polityczki. 

 - Oto w tej chwili, na tej sali, próbuje się przekonywać wszystkich, że porozumienie z lipca zakładało coś innego, niż rzeczywiście ustalono. Bo zapis o praworządności czy ta dyskusja, która wtedy się toczyła, szła w zupełnie innym kierunku - krytykowała Beata Szydło. 

Nagranie z wystąpienia udostępniła na Twitterze wraz z komentarzem. "Dziś w PE sprzeciwiłam się próbom narzucania Europie rozwiązań niezgodnych z Traktatami. Ci, którzy tyle mówią o praworządności, sami chcą łamać praworządność. W Polsce praworządność ma się doskonale i dlatego Polska nie pozwoli na łamanie Traktatów Unii Europejskiej" - czytamy we wpisie Beaty Szydło 

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Wyjdziesz tylko do kiosku i się mocno zdziwisz. Wycieczka do sklepu już nie będzie potrzebna
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Warto zaznaczyć, że Unia Europejska od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości podejmuje interwencje w sprawie sytuacji osób LGBT oraz praworządności w Polsce. Strajk Kobiet jako jedną z metod bieżących działań wymienił zachęcanie europarlamentarzystów do działania w obronie praw człowieka. 

Marta Lempart podczas dzisiejszej konferencji prasowej zadeklarowała, że trzech członków Trybunału Konstytucyjnego zostało powołanych niezgodnie z polskim prawem. Ma to unieważniać orzeczenie instytucji w sprawie zakazu aborcji z przyczyn embriopatologicznych. Działanie te mogą stanowić podstawę do działań Komisji Europejskiej. - Rząd PiS chce zawetować budżet UE, co zaszkodzi 500 milionom obywateli UE, ale umożliwi temu rządowi kontynuację naruszania zasad praworządności i dalsze nękanie obywatelek i obywateli - komentował Strajk Kobiet.

Ks. Boniecki nie chce podpisać listu w obronie Jana Pawła II. W mediach zawrzało: Ks. Boniecki nie chce podpisać listu w obronie Jana Pawła II. W mediach zawrzało: "Nie podpiszę"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Lekarze biją na alarm. Pojawiły się nowe powikłania po COVID-19
  2. 88-letnia babcia Marysia robi najlepsze pierogi pod słońcem, efekt końcowy zapiera dech w piersiach. Zdradziła nam prastarą recepturę, smak nie do podrobienia
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Pierwszy raz w historii. Ryanair potwierdził, tuż przed świętami zmiana na wszystkich lotach
  7. Sensacyjne doniesienia o "sygnale od kosmitów”. Naukowcy ujawnili skąd może pochodzić, wielkie zaskoczenie

Źródło: [Twitter/Beata Szydło/Oko.press]