Beata Szydło. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 20 Czerwca 2020

Beata Szydło ujawniła, że wytknęła Dudzie błąd. "Byłam na niego zła, wręcz wściekła"

Beata Szydło wytknęła Andrzejowi Dudze błąd jakim - jej zdaniem - było zawetowanie ustaw sądowych w 2017 roku. Mimo wszystko, w wywiadzie udzielonym dla serwisu wPolityce zdecydowanie poparła prezydenta w walce o reelekcję.

Ustawy sądowe zawetowane przez Andrzeja Dudę dotyczyły głębokich zmian w Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa. Prezydent przygotował potem swoje wersje tych ustaw, które zdaniem prawników niewiele różniły się od swojej pierwotnej wersji oraz w konsekwencji doprowadziły do upolitycznienia obu organów.

Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetGwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetCzytaj dalej

Beata Szydło wściekła na prezydenta

Decyzja o wecie ustaw sądowych bardzo nie spodobała się ówczesnej premier, Beacie Szydło. - Byłam wtedy na niego zła, wręcz wściekła. Uważałam, że popełnił błąd. Do dzisiaj sądzę, że gdyby te reformy zostały wtedy podpisane, być może bylibyśmy winnym miejscu - mówi dzisiejsza europosłanka PiS. - Różniliśmy się w tej sprawie znacząco - wspomina. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo niepokojące zachowanie Antoniego Macierewicza. Wykrzykiwał zadziwiające hasła, wyrywał mikrofon, wszystko się nagrało
2. Aktywowano protokoły alarmowe, doszło do ekstremalnie potężnego trzęsienia ziemi. Miało siłę 7,4,

Jednocześnie Beata Szydło zaznacza, że - choć prezydent podpisywał poza ustawami sądowymi niemal wszystko - nie można mieć do niego pretensji o bycie notariuszem obozu władzy.-  Andrzej Duda zobowiązał się w kampanii do przeprowadzenia kilku zasadniczych zmian. Szukał dla tych spraw poparcia wszędzie. Czy z tego, że znajdował je właśnie w obozie rządzącym, można robić zarzut? Nie sądzę - uważa była premier. 

Beata Szydło podkreślała również, jak ważna dla obozu rządzącego jest mobilizacja zwolenników partii. Jej zdaniem, wciąż istnieje szansa na wygraną Andrzeja Dudy w pierwszej turze i tylko dzięki licznemu udziałowi zwolenników uda się to osiągnąć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Straż miejska zyska nowe uprawienia, będzie mogła wlepić jeszcze więcej mandatów. Polacy się wściekną
  2. Zacznie się już niedługo, wstrząśnie wszystkimi Polakami. Jasnowidz Jackowski przewiduje ogromny skandal i kompromitację
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Koronawirus nie dał im do myślenia? W Chinach rozpoczął się festiwal psiego mięsa 

Źródło: wPolityce