Beata Szydło. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 16 Września 2020

Znajomy Beaty Szydło z nową posadą w państwowej spółce. Tym razem wylądował na krakowskim lotnisku

Wirtualna Polska: Zdzisław Filip, bliski znajomy Beaty Szydło znalazł nowe zatrudnienie. Po tym, jak przestał być prezesem spółki Tauron Wydobycie otrzymał propozycje dołączenia do rady nadzorczej państwowej spółki – krakowskiego Portu Lotniczego w Balicach.

Warto dodać, że prezesem lotniska w Balicach jest były asystent Beaty Szydło – Radosław Włoszek. Okazuje się, że Beata Szydło i Zdzisław Filip znają się z czasów szkoły podstawowej.

Jacek Kurski myślał, że nikt się nie dowie? Wyciekł raport z walnego zgromadzenia zarządu TVPJacek Kurski myślał, że nikt się nie dowie? Wyciekł raport z walnego zgromadzenia zarządu TVPCzytaj dalej

Bliski znajomy Beaty Szydło otrzymał wysokie stanowisko

Sylwester Ruszkiewicz z Wirtualnej Polski informuje, że posadę w radzie nadzorczej Portu Lotniczego w Balicach Filip otrzymał w połowie lipca. Udziałowcami w spółce są następujące organy: Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, województwo małopolskie, gmina Kraków oraz gmina Zabierzów. Co ważne, Zdzisław Filip doskonale zna się również z Radosławem Włoszkiem, kolejnym bliskim znajomym Beaty Szydło. Filip do czerwca ubiegłego roku pełnił funkcję prezesa w spółce Tauron Wydobycie. Kierował nią od 2016 roku, od wygranych wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość. - Jednogłośną uchwałę Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników podjęto w tej sprawie 16 lipca 2020 r. Zmiany w składzie osobowym Rady Nadzorczej Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice obecnej kadencji zapadły po uzyskaniu pozytywnych opinii Rady ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych – powiedziała Wirtualnej Polsce Natalia Vince, rzecznik prasowy krakowskiego portu lotniczego.

wtv.pl - portal informacyjny"Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanejCzytaj dalej

Kolega z klasy Beaty Szydło

Beata Szydło i Zdzisław Filip poznali się jeszcze w podstawówce. Oboje chodzili do jednej klasy w szkole w Brzeszczach. To właśnie on pomógł byłej premier wejść do polityki, umieszczając ją na listach AWS w wyborach samorządowych. W przeszłości pracował w kopalni węgla w Brzeszczach, gdzie pełnił funkcję kierownika działu systemów zarządzania. Informacje o pensji, jaką będzie otrzymywał od krakowskiego lotniska nie zostały ujawnione.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Pij go codziennie, na dłużej zachowasz wakacyjną opaleniznę, a skóra odzyska blask. Efekty zobaczysz już po paru dniach

Zdzisław Filip kilka lat temu o Beacie Szydło wypowiadał się w następujący sposób: „Kumpelka. Tak bym ją określił. Nie szefowa, liderka, która ma ochotę rządzić, rozstawiać po kątach, ale koleżanka. Równy druh. W szkole była prymuską, uczennicą z czerwonym paskiem, ale niezadzierającą nosa, jak trzeba było, dała odpisać zadanie” – mówił Filip w rozmowie z „Dziennikiem Polskim”.

Po odebraniu telefonu z propozycją, myślała że ktoś sobie z niej żartuje. Nowa prowadząca Po odebraniu telefonu z propozycją, myślała że ktoś sobie z niej żartuje. Nowa prowadząca "Pytanie na śniadanie" ujawniła kulisy swojej pracyCzytaj dalej


Źródło: [Wirtualna Polska, Dziennik Polski]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Państwo dorzuci Polakom do czynszu nawet 9000 zł. Znamy warunki, bardzo łatwo je spełnić
  2. Z ostatniej chwili: pękła rura, woda zalewa ulice i chodnik. Sytuacja jest poważna
  3. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku