Beata Szydło. (zd. il.)ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zd. il.)ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 10 Lipca 2020

Sąd niespodziewanie zawiadamia prokuraturę ws. kierowców BOR. Chodzi o wypadek Beaty Szydło

Beata Szydło i wypadek w Oświęcimiu to temat, który ostatnio frapuje opinię publiczną, zwłaszcza w kwestii wyroku. Niespodziewanie okazuje się, że Sąd Rejonowy w Oświęcimiu postanowił zawiadomić prokuraturę. Chodzi o możliwość popełnienia przestępstwa bezpośrednio przez kierowców BOR.

Do wypadku doszło z udziałem ówczesnej premier, Beaty Szydło. Odkąd zapadł wyrok, cały czas sprawa się rozwija.

Agata Duda nagle przerwała milczenie i przemówiła wydając apel. Padły słowa, których nikt się nie spodziewałAgata Duda nagle przerwała milczenie i przemówiła wydając apel. Padły słowa, których nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Beata Szydło i wypadek w Oświęcimiu. Sąd Rejonowy zawiadomił prokuraturę 

Jak podaje WP, jest to nastepstwem ogłoszenia wyroku w tej sprawie. W piątek Sąd Rejonowy nagle złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Odnosi się to do kierwoców Biura Ochrony Rządu, którzy poruszali się w tamtym czasie bez sygnalizacji, a w efekcie kolumna ówczesnej premier nie była jednak uprzywilejowana.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagle TVP przestało działać, również strony internetowe. Co się dzieje, czyżby atak hakerski czy zwykłe problemy techniczne?
2. Poszukują osób, które były w 2 miejscach nad polskim morzem. Bardzo poważna sprawa 

Sąd podaje, że kierowca "wyprzedzał i omijał inne pojazdy na skrzyżowaniu na podwójnej linii ciągłej, czym naruszył przepisy ruchu drogowego".

- Kierujący samochodem audi nie mógł zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym podjąć manewru wyprzedzania samochodu sygnalizującego zamiar skrętu w lewo - dodała sędzia Agnieszka Pawłowska.

W czwartek sąd wydał wyrok nieprawomocny po 3 latach. Umorzono postępowanie przeciwko Sebastianowi Kościelnikowi, ale na rok próby! Choć wymiar sprawiedliwości uznał, że winnym był kierowca fiata, to dodał, że do wypadku przyczyniła się przede wszystkim ochrona ówczesnej premier, Beaty Szydło. 

Dla wielu oburzająca jest kara dla kierowcy seicento, który musi zapłacić tysiąc zł dla Beaty Szydło i funkcjonariusza BOR, którzy ucierpieli w wypadku. 

- Oczekiwaliśmy uniewinnienia, nie zgadzamy się z wyrokiem Sądu. Będziemy walczyć o dobre imię mojego klienta w apelacji. Ustalenie winy mojego klienta uważamy za ustalenie błędne - mówił dla WP mec. Władysław Pociej, obrońca kierowcy seicento.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzane są zmiany w tablicach rejestracyjnych. Jeden element, bez którego już nie pojedziesz
  2. "O matkooo". Wystarczyła minuta, wszystko zaczęło latać. Z warzywniaka nic nie zostało [wideo]
  3. Do studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbę
  4. Zaskakujące informacje tuż przed drugą turą wyborów, chodzi o Wiadomości TVP. Jest ważny haczyk
  5. Znamy majątek Stanisława Piotrowicza. Jego oświadczenie może zaskakiwać
  6. Niesamowite nagranie. Największa w historii chmura pyłu z Sahary przemierza świat

Źródło:  WP: Wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu. Sąd zawiadamia prokuraturę ws. kierowców BOR dostęp 10.07.20.