Beata Szydło zabrała głos w sprawie "Faktu". Poszło o Andrzeja Dudę.. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 3 Lipca 2020

Beata Szydło przerwała milczenie w sprawie jednych z mediów. "Czas powiedzieć dość. Jestem zbulwersowana, podła manipulacja"

Beata Szydło nie wytrzymała i w ostrych słowach odniosła się do ostatniej publikacja "Faktu". Była premier stanęła w obronie Andrzeja Dudy, który ułaskawił osobę skazaną za wykorzystywanie nieletniej dziewczynki. Zdaniem europarlamentarzystki medium dopuściło się manipulacji.

Przypomnijmy, że w mediach społecznościowych od kilku dni pojawiają się niepokojące informacje. Dotyczą one zaskujących działań prezydenta Andrzeja Dudy. "Trzymał córkę, bił po twarzy i wkładał jej rękę w krocze. Panie Prezydencie, jak Pan mógł ułaskawić kogoś takiego" - czytamy w jednym z nagłówków "Faktu". Wyjaśnijmy, że chodzi o ostatnie ułaskawienie osoby, która molestowała małą dziewczynkę. Sprawa ta wywołała niemałe zamieszanie wśród Polek i Polaków.

Zakonnica w sierocińcu nieludzko wykorzystała nastolatkę szmatką w kotłowni. Nowy Jork poruszony, porażające wyznanie ofiary, która po latach zaczęła mówić o okropnych przeżyciachZakonnica w sierocińcu nieludzko wykorzystała nastolatkę szmatką w kotłowni. Nowy Jork poruszony, porażające wyznanie ofiary, która po latach zaczęła mówić o okropnych przeżyciachCzytaj dalej

Beata Szydło o "Fakcie": Jestem zbulwersowana. Podła, ohydna manipulacja

- Jestem zbulwersowana. Podła, ohydna manipulacja, która powinna być potępiona przez polityków i środowisko dziennikarskie - wskazywała Szydło na antenie Polskiego Radia. Warto podkreślić, że ułaskawienie sprawcy odbyło się na prośbę ofiary. Wywołało to jednak niemałe kontrowersje. Była premier ma jednoznaczne stanowisko w tej sprawie. Jej zdaniem doszło do przekłamania. Deklaruje, że to nie pierwszy oburzający nagłówek medium.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dramatyczna relacja pobitej na wiecu Dudy 18-latki. "Jego zwolennicy mnie wyzywali, a on patrzył mi w oczy i nie powiedział nic"
2. Dramat Polaka na plaży w USA. Dantejskie sceny zamiast wakacji

Beata Szydło nie ustaje w krytyce reporterów "Faktu". - Granice zostały przekroczone. Ta gazeta po raz kolejny stosuje takie metody. Była już przecież sprawa śmierci syna pana premiera Leszka Millera. Mamy podobny zabieg. To się w głowie nie mieści - oznajmia europarlamentarzystka w Polskim Radiu.

- Właścicielem tego tytułu jest niemiecko-szwajcarski koncern i nie po raz pierwszy próbuje manipulować, wpływać na polską politykę. Przypomnę list Marka Dekana […]. Przypomnę rozmowę Pawła Grasia i Jana Kulczyka - deklaruje Szydło w rozmowie z PR24. Stanowczo poparła też działania Andrzeja Dudy. - Jest prezydentem, który broni polskich interesów, w sposób jednoznaczny opowiada się po stronie polskich wartości - wskazała polityczka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ceny na wakacjach już jak legenda. Możesz jednak ominąć drożyznę i zjeść za kilka złotych, trzeba tylko wiedzieć gdzie
  2. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. K jak Kratos. Bóg Wojny uczy najmłodszych alfabetu

Źródło: [Polskie Radio]