Beata Pawlikowska żegna się z Radiową Trójką.. facebook/Beata PawlikowskaŹródło: facebook/Beata Pawlikowska
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Sierpnia 2020

Beata Pawlikowska podjęła ważną i nagłą decyzję. Zdecydowała się zwolnić i już nie wróci - dlaczego?

Beata Pawlikowska pozostawała związana z Radiową Trójką od przeszło 20 lat. Uznana podróżniczka, dziennikarka i autorka zdecydowała się wznowić współpracę z Polskim Radiem po tym, jak dyrektorem Trójki został wybrany Kuba Strzyczkowski. Wobec jego zwolnienia Pawlikowska solidarnie postanowiła pożegnać się ze stacją.

Wirtualna Polska zwraca uwagę, że dziennikarka rozpoczęła współpracę z Polskim Radiem już w 1992 roku. Beata Pawlikowska odpowiadała wówczas za audycję "Tam-Tam" z Londynu, którą wzbogacała korespondencjami muzycznymi. W latach kolejnych niejednokrotnie bywało też, że autorka licznych książek prowadziła w zastępstwie legendarne już nieomal zestawienie Listy Przebojów Trójki.

TVP wprowadziło widzów w błąd? Afera z TVP wprowadziło widzów w błąd? Afera z "Pytanie na śniadanie", zwolnieni otwarcie komentująCzytaj dalej

Beata Pawlikowska odchodzi z Trójki

Beata Pawlikowska, choć z licznymi przerwami, była zatem związana z Programem Trzecim Polskiego Radia od blisko 30 lat. Po aferze związanej z cenzurowaniem utworu Kazika Staszewskiego, który opowiadał o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na w teorii zamkniętym dla odwiedzających Cmentarzu Powązkowskim, nowym dyrektorem Trójki został wspomniany Kuba Strzyczkowski, który miał walczyć z katastrofą wizerunkową stacji.

Pierogi na lato - proste i rewelacyjne przepisy. Najlepsze pomysły, jak urozmaicić ulubiony przysmak Polek i PolakówPierogi na lato - proste i rewelacyjne przepisy. Najlepsze pomysły, jak urozmaicić ulubiony przysmak Polek i PolakówCzytaj dalej

To właśnie on namówił Pawlikowską do powrotu do radia. Od maja bieżącego roku dziennikarka prowadziła w Programie Trzecim audycję "Blondynka w Trójce", emitowana w niedzielne popołudnia. Po zwolnieniu nowego dyrektora autorka solidarnie zrezygnowała ze współpracy z Polskim Radiem. Podróżniczka nie poprowadziła już planowanej na 23 sierpnia audycji, a powody swojej decyzji słuchaczom wyjawiła za pośrednictwem Facebooka w nagraniu zatytułowanym "Blondynka poza Trójką".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rodzina przekazała tragiczną wiadomość, śmierć nadeszła niespodziewanie. Gwiazdor miał tylko 38 lat 2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec 3. 5 tys. zł kary za jeden błąd. Przepisy się zaostrzają, lepiej się nie narazić

"W czwartek wieczorem niespodziewanie dowiedziałam się, że nowy dyrektor Trójki, Kuba Strzyczkowski, został odwołany. Razem z nim odeszła wizja nowej Trójki, którą chciał zbudować. W tej sytuacji nie widziałam innego rozwiązania jak odejść razem z nim. Dziękuję Wam za minionych dziewięć wspaniałych niedziel. Na pewno znów się spotkamy. [...]  Życzę Wam cudownej niedzieli i do usłyszenia/zobaczenia ", czytamy we wpisie dziennikarki.

Nowym dyrektorem Trójki wybrano Michała Narkiewicza-Jodko. Niewykluczone, że Trójkę czeka zatem kolejna fala zwolnień. Przypomnijmy, że po wspomnianej aferze związanej z usunięciem utworu "Twój ból jest lepszy niż mój" z radiem pożegnali się dziennikarze o legendarnym w zasadzie statusie, w tym Wojciech Mann, Piotr Metz. W ostatnim tygodniu z pracy w Programie Trzecim Polskiego Radia zrezygnowali zaś między innymi Marcin Cichoński i dziennikarz sportowy Jan Kałucki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd zabrał głos. Chodzi o maseczki
  2. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek
  3. Hanna Lis prosi o modlitwę. Niepokojący wpis dziennikarki o mamie
  4. Matka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się Rutkowski
  5. Mężczyzna zdemolował stoisko "Zmień Piec", bo myślał, że chodzi o płeć? Fundacja wyjaśnia
  6. Sceny jak z filmu. W Tatrach padły strzały. Polak miał przy sobie broń

Źródło: Facebook / WP

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!