Lider Bayer Full pięć lat temu pokazał swoją posiadłość dziennikarzom Faktu. Na nagraniu widać m. in. jego willę.. (screen) Youtube/Fakt24.plŹródło: (screen) Youtube/Fakt24.pl
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 24 Listopada 2020

Dotarliśmy do prywatnych zdjęć z domu lidera Bayer Full. Splendor, ma willę, stadninę i własny jacht, a żądał pieniędzy od państwa, skandal

Dotarliśmy do nagrania, w którym lider Bayer Full pokazał dziennikarzom Fakt24.pl swoją posiadłość z przyległościami. Podczas spaceru opowiedział o swojej pracy oraz o tym, co obejmuje jego majątek - była to m. in. stadnina koni, willa i jacht. Teraz zapewne najchętniej by się do tego nie przyznawał.

Film sprzed pięciu lat doskonale obrazuje to, jakim majątkiem dysponuje Świerzyński.

Kraśko na wizji w TVN24 znów znokautował, teraz polityka PiS. Udowodnił mu brak wiedzy i swój warsztat dziennikarskiKraśko na wizji w TVN24 znów znokautował, teraz polityka PiS. Udowodnił mu brak wiedzy i swój warsztat dziennikarskiCzytaj dalej

Wielki majątek lidera Bayer Full

Sławomir Świerzyński, lider Bayer Full, nie ma ostatnio łatwego czasu. Najpierw przyznany mu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego grant został mu odebrany, a potem w wywiadzie na antenie Polsat News wyśmiał zespół Kult i jego fanów, co spotkało się ze sporym odzewem nie tylko fanów, ale też innych muzyków i polityków.

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Już w czwartek mieszkańcy aż 6 miast mogą liczyć na niespodziankę od Lidla. Sklep potwierdził swoje plany
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Za słowa Świerzyńskiego przepraszali inni gwiazdorzy disco polo, udzielając wsparcia dlaKultu. Inni muzycy również poparli słowa Kazika Staszewskiego i jego kompanii, odżegnując się od potrzeby wyciągania pieniędzy z rządowej kiesy. Lider Bayer Full twierdził jednak swoje - pieniądze były mu potrzebne na utrzymanie zespołu, techników i chórków. Dotacji nie otrzymały jednak zespoły, które o wiele bardziej potrzebowały tej pomocy, nawet, gdy złożyły projekt o dofinansowanie do ministerstwa.

Żal wielu Polaków wynikał z tego, że dofinansowania znów otrzymują bogaci i, choć mają na utrzymaniu firmę, bo zatrudniają często wiele osób, to zamiast starać się ją podtrzymać, grozili zwolnieniami. Tymczasem, jak się okazuje, niektórzy artyści żyją jak pączki w maśle.

W takiej sytuacji znalazł się też Sławomir Świerzyński. Zapewne sprawa pozostałaby wyciszona, gdyby nie nagranie wykonane przez Fakt24.pl, na którym cesarz disco polo pokazał swoją willę, stadninę koni i jacht.

Elżbieta Jaworowicz kontra Zenek Martyniuk? Elżbieta Jaworowicz kontra Zenek Martyniuk? "Sprawa do reportera" pojechała nagle do jego domu, niespodziewaneCzytaj dalej

Niesamowita posiadłość Świerzyńskiego - luksusy, na jakie nie stać wielu

Radosny Świerzyński w nagraniu z 2015 roku pokazywał dziennikarzom swój dom - najpierw pokój z nagrodami, złotymi płytami i pamiątkami z muzycznych czasów, a potem miejsce pracy - stanowisko biurowe, przy którym załatwiał najważniejsze sprawy. To zapewne nie byłoby takim problemem, gdyby nie następne części, do których zaprowadził redaktorów.

Lider Bayer Full w swoim domu

Lider Bayer Full w swoim domuźródło: (screen) Youtube/Fakt24.pl

Kolejna była stadnina - przepiękne konie zapewne wymagają bardzo dużego nakładu na ich utrzymanie, a poza tym można było zobaczyć osobne miejsce na powozy, od których wielości i rodzajów mogło zakręcić się niejednemu w głowie. 

Lider Bayer Full w swojej stadninie

Lider Bayer Full w swojej stadninieźródło: Youtube/Fakt24.pl

Ostatni został jacht, którym to muzyk lubił pływać po pobliskim jeziorze. A to wszystko utrzymane za pieniądze zarobione z koncertów.

Jacht lidera Bayer Fullźródło: Youtube/Fakt24.pl

Luksusowy dom i mierna emerytura

Ostatnio wypłynęła również informacja o tym, jakoby Świerzyński otwarcie narzekał na wysokość swojej emerytury. Jak się okazało, ma ona wynosić 386 zł miesięcznie. "Król disco polo Sławomir Świerzyński jest oburzony listem, jaki dostał z ZUS. Po 37 latach płacenia wymaganych stawek wyliczono mu żałosną emeryturę" - pisało "Pytanie na śniadanie". 

Świerzyński przez lata nie odprowadzał składek do ZUS, ale płacił je w KRUS. Ponadto zdziwił się, słysząc, że powinien wystąpić do ZUS z prośbą o obliczenie kapitału początkowego. Nie zrobił tego jednak.

- A co wy tam robicie w tym zusie - pytał oburzony. 

- "Pan Sławomir pokazał przed programem, stąd wiem, ile ma zgromadzone na swoim koncie. Dlatego śmiem twierdzić, że przez większość swojego życia nie płacił składek do ZUS tylko gdzie indziej. To jest kwota, która jest można powiedzieć, 10 procent tego, co ludzie gromadzą na swoich kontach, żeby mieć minimalną emeryturę" - oświadczył rzecznik ZUS w rozmowie z portalem bezpiecznik.pl. 

- "Stąd też wynika, że pan Sławomir przez większą część swojego życia składek po prostu nie płacił. Nie dziwmy się więc wtedy, że ktoś otrzymuje list z ZUS z prognozowaną wysokością emerytury w wysokości 386 zł" - dodał. 


źródło: [Plejada.pl][Youtube/Fakt24.pl][WTV.pl]

Kaufland przyciągnie tłumy. Sieć rozda produkty za darmo tylko jednego dniaKaufland przyciągnie tłumy. Sieć rozda produkty za darmo tylko jednego dniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Liczba zakażonych spada. Ekspert: cuda się nie dzieją
  2. Znacie kotlety ruskie? Świetny pomysł na tani i pyszny obiad, nie tylko dla fanów kultowych pierogów
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Dramat gwiazdy TVN. Wyjechała na egzotyczną występ, aby znaleźć miłość. Nieoczekiwanie zdradziła swój sekret
  7. Niesamowita oferta na sprzęt JBL. Black Week na Morele trwa, wiemy jak zdobyć