Bayer Full powinien być dumny. twitter.com/lotnabrygada
Źródło: twitter.com/lotnabrygada
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 20 Listopada 2020

Powiesili dosłowne "majteczki w kropeczki" na gmachu ministerstwa. Policja pojawiła się natychmiastowo

Bayer Full to jeden z "podmiotów", którym przysługiwać miała dotacja Funduszu Wsparcia Kultury. Wokalista Sławomir Świerzyński zabierał już głos w sprawie wycofania się rządu z projektu pomocy finansowej m.in. wobec rzeczonego zespołu disco polo. Teraz odpowiedzi udzielili członkowie tzw. Lotnej Brygady Opozycji, którzy urządzili przed siedzibą Ministerstwa Kultury mały happening.

"Majteczki w kropeczki" z piosenki Bayer Full zawisły dziś na bramie siedziby Ministerstwa Kultury. Happening jest odpowiedzią na projekt przyznania wsparcia finansowego m.in. zespołowi Sławomira Świerzyńskiego, z kieszeni podatnika. Na miejscu szybko pojawili się funkcjonariusze policji, którzy mówią krótko - zdjęli majtki.

Niewielu wie, w jakich warunkach mieszka Marta Kaczyńska. Przechwala się zdjęciami, czy jej wypada?Niewielu wie, w jakich warunkach mieszka Marta Kaczyńska. Przechwala się zdjęciami, czy jej wypada?Czytaj dalej

Brak zgody na pieniądze dla Bayer Full z kieszeni podatnika

Nie milkną echa kontrowersyjnej listy opublikowanej w piątek przez Ministerstwo Kultury, dotyczącej podmiotów, którym należeć się miała dotacja z Funduszu Wsparcia Kultury. Dyskusję wywołały sumy przekazywane na rzecz artystów sprzedających tysiące płyt i obecność w spisie zespołów disco polo, takich jak Weekend czy Bayer Full.

Choć branża muzyczna niewątpliwie została dotknięta przez obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, w wyniku których po dziś nie mogą odbywać się żadne koncerty, wielu komentatorów zaczęło zauważać, że nie jest to grupa społeczna, którą można określić jako najbardziej poszkodowaną. Zwłaszcza jeśli mówimy o zespołach, które nazywane często "dinozaurami polskiej sceny muzycznej", świetnie radzą sobie w show-biznesie już od wielu lat.

Lider Bayer Full niezadowolony z wysokości swojej głodowej emerytury. Rzecznik ZUS: Lider Bayer Full niezadowolony z wysokości swojej głodowej emerytury. Rzecznik ZUS: "Składek po prostu nie płacił"Czytaj dalej

Zwracając uwagę na niebagatelne sumy, jakie mieli otrzymać polscy artyści, łatwo można dojść do wniosku, że takich pieniędzy wielu Polaków nie byłoby w stanie nawet zobaczyć na oczy przez całe swoje życie. Golec uOrkiestra miało otrzymać na swoją działalność 1,9 mln zł, a raper Miuosh nawet 2 mln zł. Przy tych kwotach 550 000 zł, jakie otrzymać miał zespół Bayer Full może nie robi już takiego wrażenia, ale to właśnie zespół disco polo stał się głównym obiektem krytyki po tym, jak narzekać na oburzenie Polaków zaczął Sławomir Świerzyński.

Dziś przed Ministerstwem Kultury pojawili się członkowie tzw. Lotnej Brygady Opozycji, którzy "udekorowali" bramę siedziby dużymi "majteczkami w kropeczki". Łatwo się domyślić, że jest to odwołanie do jednego z największych hitów grupy Bayer Full.

Policja szybko reaguje

Bayer Full, który często gościł na wydarzeniach muzycznych organizowanych przez państwową telewizję, stał się niejako symbolem afery związanej z planowanym przekazaniem ogromnej pomocy finansowej dobrze radzącym sobie od wielu lat polskim artystom.

Dziś przed siedzibą Ministerstwa Kultury odbył się happening, którego uczestnicy postanowili zawiesić na bramie wejściowej element bielizny w kolorze białym, w czerwone kropki. Nawiązanie do hitu zespołu Bayer Full miało zapewne wyrazić niepokój związany z chęcią pomocy finansowej, jakiej rząd miał udzielić m.in. znanym zespołom disco polo.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Czternasta emerytura nie dla wszystkich. Bezlitosny mechanizm wstrzyma wypłaty, część seniorów nic nie dostanie
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Tuż obok umieszczono tabliczkę z napisem "Ministerstwo Kulturwy Rzeczypospolitej DiscoPolowej". Na miejscu szybko pojawili się funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczyli teren i... zdjęli majtki z bramy. "Tym się właśnie zajmuje polska policja" - komentował jeden z uczestników happeningu. "Czym się zajmuje?" - pytał drugi. "Ściąganiem majtek" - odpowiedział mężczyzna.

"Majteczki w kropeczki" znane z piosenki Bayer Full zostały przetransportowane przez funkcjonariusza do pobliskiego radiowozu. "Ukradł mi pan majtki!" - krzyczała do policjanta jedna z kobiet biorących udział w wydarzeniu.

Minister Piotr Gliński pod wpływem oburzenia mediów wycofał się z przekazania pomocy finansowej podmiotom znajdującym się na kontrowersyjnej liście. Wciąż nie wiemy kiedy zostanie opublikowany nowy spis beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury.

Zdjęcie wyróżniające to screen nagrania zamieszczonego na Twitterze Lotnej Brygady Opozycji (twitter.com/lotnabrygada)

źródło: twitter.com/lotnabrygada, spidersweb.pl

Ile wynoszą zarobki dziennikarzy Ile wynoszą zarobki dziennikarzy "Wiadomości" TVP? Ujawniamy wysokość ich wynagrodzenia, wielu może być zaskoczonychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Kto znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka COVID-19? Nie tylko osoby starsze, eksperci opublikowali listę, jeśli na niej jesteś, uważaj szczególnie
  3. Najszybszy syrop z buraka, bez wyciskania i bałaganu. Stawi czoła przeziębieniu i sezonowemu osłabieniu, a przy okazji wybornie smakuje
  4. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  5. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  6. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  7. Morawiecki wygadał się, co z wyjazdami na Boże Narodzenie. Pilnie zaapelował do Polaków
  8. Terapia odmładzająca XXI wieku. Naukowcy są w stanie częściowo odwrócić procesy starzenia się, niewiarygodne osiągnięcie