Bayer Full. ROBERT ZALEWSKI/East NewsŹródło: ROBERT ZALEWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 5 Grudnia 2020

Prawie nikt nie pamięta. Lider Bayer Full chciał zrobić polityczną karierę, w zeszłym roku podjął ostateczną decyzję

Lider disco polowego zespołu Bayer Full od 24 lat próbował osiągnąć sukces na scenie politycznej. Podczas ośmiu kampanii wyborczych ubiegał o się poparcie do Sejmu oraz Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Za każdym razem bezskutecznie. Przypominamy mało znane fakty o Sławomirze Świerzyńskim.

  • Od 1995 roku Sławomir Świerzyński współtworzył Polskie Stronnictwo Ludowe
  • W wypowiedziach wielokrotnie sprzeciwiał się równouprawnieniu osób LGBT oraz prawu do aborcji
  • Przez 8 kampanii ani razu nie uzyskał mandatu zaufania

Polska scena polityczna wielokrotnie zaskakiwała opinię publiczną. Najważniejsze decyzje o funkcjonowaniu państwa chcieli podejmować raperzy, wokaliści rockowi, czy celebryci. Działania te stały się obiektem kpin między innymi ze strony gwiazd. Przypomnijmy, że kilka lat temu, 1 kwietnia Doda zażartowała ze swoich fanów, deklarując start na urząd prezydentki Ciechanowa.

Arcybiskup nie odpuścił Strajkowi Kobiet na urodzinach Radia Maryja. Arcybiskup nie odpuścił Strajkowi Kobiet na urodzinach Radia Maryja. "Nienaturalne, wręcz wynaturzone odgłosy"Czytaj dalej

Co osiągnął twórca Bayer Full przez 24 lata działalności politycznej?

Lider zespołu Bayer Full jako zadeklarowany konserwatysta wstąpił do Polskiego Stronnictwa Ludowego w 1995 roku. Grupa muzyczna już wtedy funkcjonowała przez 11 lat. Wszystko wskazuje na to, że Sławomir Świerzyński chciał dokonać dość egzotycznego połączenia. Można powiedzieć, że był swoistym pionerem łączenia show-biznesu z polityką.

20 lat później do polskiego Sejmu dostał się Piotr Liroy Marzec - raper oraz członek sekcji muzyki rozrywkowej Akademii Fonograficznej ZPAV. W 2015 roku mandat zaufania otrzymał Paweł Kukiz, który 4 lata później uzyskał reelekcję z list Koalicji Polskiej. Wokalista rockowy musiał jednak ograniczyć działalność artystyczną.

Tadeusz Rydzyk w gigantycznych tarapatach. Będzie zawiadomienie do prokuraturyTadeusz Rydzyk w gigantycznych tarapatach. Będzie zawiadomienie do prokuraturyCzytaj dalej

W 2020 roku zaś na urząd prezydenta Polski startował Szymon Hołownia, który od 2008 do 2019 roku prowadził program "Mam talent". Wymienieni aktywiści mają jednak na swoim koncie niemałe osiągnięcia. Założyciel Bayer Full nigdy nie zasiadał w żadnym organie ustawodawczym lub uchwałodawczym

W 1995 roku Świerzyński działał w sztabie wyborczym Waldemara Pawlaka, gdy ten brał udział w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego. Następne lata były dla członka Bayer Full pasmem porażek. W 1997, 2007, 2011 i 2015 roku bez powodzenia startował do izby niższej polskiego parlamentu.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Kilkukrotnie brał także udział w kampaniach samorządowych, jednak również bez oczekiwanego skutku. Wbrew niepowodzeniom disco polowiec stale angażował się w życie partyjne. 

Przełomowym okresem dla Sławomira Świerzyńskiego były wybory do Parlamentu Europejskiego. Wówczas Polskie Stronnictwo Ludowe połączyło się z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Zielonymi, Platformą Obywatelską, Nowoczesną i Inicjatywą Polska. 

"Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. Partia, której hymnem jest Rota, idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z Kościołem i religią w szkołach oraz sprowadzać uchodźców" - czytamy we wpisie lidera Bayer Full, w którym poinformował o odejściu z partii. 

Dziś muzyk całkowicie poświęcił się swojej grupie. Na tej płaszczyźnie udało mu się odnieść imponujące sukcesy. Płyty Bayer Full miały sprzedać się w nakładzie ponad 15 milionów. 

TVP pozwało za słowa o TVP pozwało za słowa o "pałkarskiej propagandzie", do akcji wkroczył sąd. Wyrok może rozpocząć lawinęCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło; [Wikipedia]