Źródło: https://www.facebook.com/BarbaraNowakMalopolskiKuratorOswiaty/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 3 Lutego 2020

Kurator oświaty wytoczyła ciężkie działa. Jej teoria przejdzie do historii absurdu

Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, za pośrednictwem Twittera stwierdziła, że masturbacja jest niezgodna z prawem. Odniosła się tym samym do finansowanego przez władze Gdańska programu edukacji seksualnej dla szkół.

Miasto Gdańsk wprowadziło do szkół program edukacyjny "Zdrovve Love". Jak przypomina "Wyborcza", prowadzone zajęcia mają dotyczyć m.in. dojrzewania, seksualności czy antykoncepcji, a dzieci mogą wziąć w nich udział jedynie za zgodą rodziców. Fragment jednej z broszur opublikowała za pośrednictwem Twittera gdańska radna PiS Joanna Cabaj.

"Gdy zaczynasz dorastać, pojawia się też u Ciebie napięcie seksualne. Jednym ze sposobów jego rozładowania jest masturbacja", głosi treść przeznaczonej dla młodzieży ulotki.

Dalej dowiemy się m.in., że "większość ludzi, kobiet i mężczyzn, masturbuje się. Masturbacja to jeden z normalnych i zdrowych przejawów seksualności, zarówno samodzielnie, jak i w relacji. Wszyscy ludzie, na każdym etapie życia są istotami seksualnymi". Autorzy broszury zaznaczają jednocześnie, że "bycie istotą seksualną nie jest równoznaczne z byciem gotowym do relacji seksualnych".

Ten niewielki fragment wiedzy, jaką ma przynieść nastolatkom program "Zdrovve Love" wystarczył, by oburzyć małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak, która wykorzystała go, by po raz kolejny walczyć ze środowiskiem LGBT.

Przełomowa zapowiedź Dudy. Będą legalne związki partnerskie?Przełomowa zapowiedź Dudy. Będą legalne związki partnerskie?Czytaj dalej

Barbara Nowak: kłamią, oszukują i deprawują

"Środowiska LGBT wiedzą doskonale, że ich programy są niezgodne z podstawami programowymi w szkołach i z prawem polskim. Ukrywają ideologiczne genderowe treści pod hasłami programów prozdrowotnych. Kłamią, oszukują i deprawują. Nie macie tego dosyć? Informujmy się! Działajmy!", napisała na swoim Twitterze kurator oświaty.

Barbara Nowak -- Twitter

Wpisem Barbary Nowak zainteresował się już Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

"Trudno ocenić, czy publiczne deklaracje małopolskiej kurator to wynik ideologicznego zacietrzewienia, czy głębokiej ignorancji. Wszak dała już się poznać ze swoich idiotycznych wypowiedzi o tym, że »LGBT to promowanie pedofilii«. I dalej brnie w kolejne idiotyzmy", piszą na swoim Facebooku przedstawiciele OMZRiK. Ich zdaniem "kurator powinna zostać odsunięta od pełnienia jakichkolwiek funkcji w oświacie".

" Chrońmy dzieci przed niekompetentnymi urzędnikami!", apelują przedstawiciele Ośrodka.

Warto dodać, że Barbara Nowak słynie z kontrowersyjnych i obraźliwych postów. Przez internautów została nawet nazwana "Krystyną Pawłowicz polskiej oświaty". Nie sposób przytoczyć wszystkich komentarzy kurator. Jej najsławniejsze wypowiedzi dotyczyły m.in. muzułmanów (Nowak powiedziała, że uczniowie II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie powinni "brać przykład ze swojego patrona, który obronił Europę przed islamem") oraz strajku nauczycieli (zdaniem Nowak działania strajkujących to "metody, które stosują tylko terroryści).

Polskie dzieci nadal czekają na rzetelny i nowoczesny program dotyczący edukacji seksualnej. Wciąż jednak zamiast wykształconych w tym celu ekspertów, którzy mogliby poruszyć mnóstwo istotnych dla dojrzewających ludzi kwestii dotyczących życia seksualnego, polskie dzieci zwykle otrzymują skrępowane tematem katechetki.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Rząd planuje zmienić godło Polski? Jedna zmiana budzi najwięcej kontrowersji

2. Nie widzieli się 15 lat, gdy wsiadł do samolotu, rozpętała się śnieżyca. Pomysł Polaka ją zachwycił

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Mąż w brutalnie szczerych słowach o Agacie Dudzie. Pierwsza dama może zalać się łzami