barbara nowak. Youtube.com/PCh24TV · Polonia Christiana
Źródło: Youtube.com/PCh24TV · Polonia Christiana
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 25 Lutego 2020

Małopolska kurator oświaty twierdzi, że nie stać jej na wynajem mieszkania. Zgadniecie, ile zarabia?

Barbara Nowak w rozmowie z ,,Dziennikiem Polskim" rozżalona wyznała, że nie ma pieniędzy na wynajem i zakup mieszkania. Jest to dla wielu kuriozalne, ze względu na to, że małopolska kurator oświaty zarabia razem z mężem ponad 19 tys. zł miesięcznie.

Warto wspomnieć, że od prawie trzech dekad Nowakowie zamieszkują 54-metrowe mieszkanie, znajdujące się w budynku XII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Dyrektorem jest mąż Barbary.

Dzwonią do ciebie ostatnio telemarketerzy? Bardzo zły znakDzwonią do ciebie ostatnio telemarketerzy? Bardzo zły znakCzytaj dalej

Barbara Nowak nie ma za co wynająć mieszkania, ponieważ jej dochód to "marne" 19 tys. zł

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skakały po szczelnie zamkniętym worku, z którego słychać było straszne dźwięki. Skandaliczne zachowanie matki i córki
2. Skandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystanku

Nowakowie ponad trzy lata temu wnioskowali o przyznanie innego lokum, należącego do zasobów gminnych. W tym celu zgłosili sie nawet do krakowskiego magistratu. Jednak na próżno, ponieważ żaden lokal ich nie zadowalał i postanowili pozostać w "szkole".

Najbardziej zastanawia jednak wypowiedź kurator. Wyznała w mediach, że jej sytuacja finansowa nie pozwala jej na zakup lub wynajęcie mieszkania.

- Mieszkanie, w który mieszkamy, było w fatalnym stanie, kiedy się do niego wprowadziliśmy. Musieliśmy w nim przeprowadzić generalny remont. Od wymiany rur kanalizacyjnych, aż po malowanie ścian i wymianę drzwi. Zrobiliśmy to na własny koszt. Okazał się on na tyle wysoki, że nie stać nas w tym momencie na kupno lub najem innego lokum. Nakłady finansowe na remont były ogromne - opowiadała.

Jak podaje ,,Dziennik Polski", dochody Nowak wynoszą 11 320 zł miesięcznie, z czego "pensja zasadnicza 5600 zł, dodatek za wysługę lat 1120 zł, dodatek funkcyjny 1680 zł oraz dodatek specjalny 2920 zł". Niewiele gorzej wyglądają zarobki jej męża. Ryszard Nowak zarabia ponad 7 ts. zł wg oświadczenia majątkowego. Miastopociech.pl wspomniało, że dyrektor XII LO w Krakowie odziedziczył mieszkanie w Nowej Hucie po rodzicach. Nie sprzedał go jednak, a wynajmuje, czerpiąc z niego korzyści materialne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski wyrównał rekord Cristiano Ronaldo. Niesamowite liczby w Lidze Mistrzów
  2. Podatek od mięsa wymusi wegetarianizm? 15 zł więcej za 1 kg najtańszej wieprzowiny
  3. Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
  4. Została pobita do nieprzytomności i hospitalizowana. Nie żyje lokalna polityk PiS
  5. Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
  6. Chory na koronawirusa na pokładzie WizzAira. Media: jest potwierdzenie linii