Barbara Nowacka. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Listopada 2020

Posłanka spryskana gazem podczas Strajku Kobiet. Do sieci trafiło zdjęcie, bardzo niepokojące sceny

Posłanka Barbara Nowacka podczas kobiecego protestu została oblana gazem pieprzowym przez funkcjonariuszy policji. Przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej jest pod opieką służb medycznych. Informacje przekazała polityczka z opozycyjnego ugrupowania.

Policja użyła środków przymusu bezpośredniego względem uczestników Strajku Kobiet. Ponownie zastosowano gaz pieprzowy, który skierowano w stronę Barbary Nowackiej. Posłanka podczas incydentu znajdowała się na Trasie Łazienkowskiej. 

Podczas ostatniego Strajku Kobiet z podobną postawą policji spotkała się parlamentarzystka klubu Lewicy - Magda Biejat. Przedstawicielka ugrupowania podeszła do policjantów, wyjmując legitymację poselską. Chwilę później również została oblana gazem. 

Bohater programu TVN w okropnych słowach drwił z gwałtu. Natychmiastowa reakcja, teraz stracił pracęBohater programu TVN w okropnych słowach drwił z gwałtu. Natychmiastowa reakcja, teraz stracił pracęCzytaj dalej

Barbara Nowacka zaatakowana gazem pieprzowym. Jest pod opieką służb medycznych

Na demonstracji stawiła się nie tylko Barbara Nowacka, ale też Joanna Scheuring-Wielgus, Klaudia Jachira, Małgorzata Tracz, czy też Małgorzata Prokop-Paczkowska. Posłanki mają na celu podejmowanie interwencji w przypadku policyjnych zatrzymań.  

Funkcjonariusze policji zastosowali poważne środki względem naszej dziennikarki - Michaliny Kobli. Reporterka, próbując wydostać się z tłumu, poczuła silne szarpnięcie. Okazało się, że za jej plecami stał funkcjonariusz, który porwał jej plecak. 

Jurek Owsiak zobaczył spisywane nastolatki, nie wytrzymał i ruszył w stronę policji. Jurek Owsiak zobaczył spisywane nastolatki, nie wytrzymał i ruszył w stronę policji. "Nie jest wam wstyd?"Czytaj dalej

Barbara Nowacka nie odniosła niepokojących obrażeń podczas incydentu. Udzielono jej pomocy medycznej, której celem było usunięcie gazu z oczu oraz twarzy. 

Na miejscu jest też poseł Platformy Obywatelskiej - Michał Szczerba. Polityk ustala tożsamość dowódców, nadzorujących pracę policji podczas zgromadzenia, by złożyć odpowiednią skargę.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Godziny dla seniorów do czasowego zniesienia. Już wiemy, kiedy nie będą obowiązywać
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Barbara Nowacka przed zajściem pokazywała legitymację poselską. Trwa wyjaśnianie zdarzenia z funkcjonariuszami policji. 

Przypomnijmy, że parlamentarzyści posiadają immunitet. Nadaje on nietykalność oraz niemożność pociągnięcia do odpowiedzialności prawnej w znacznej większości przypadków. Immunitet może zostać zniesiony jedynie decyzją Sejmu.

Nie znamy powodów, dla których policja podjęła tak stanowcze działania względem posłanki. 

Niewiarygodne sceny w Gościu Wiadomości. Dziennikarz wypalił o zbrodniczych Niewiarygodne sceny w Gościu Wiadomości. Dziennikarz wypalił o zbrodniczych "bojówkach" i wolności słowa dzięki TVPCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Zygmunt Chajzer jest już po operacji. Wysłał wymowną wiadomość do fanów, co z jego zdrowiem?
  2. Aromat sałatki poznańskiej w Wigilię będzie roznosił się po wielu polskich domach. Gessler wyjawiła najlepszy przepis
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Wrzucił do sieci zdjęcia księżnej Diany z włoskich wakacji. Nikt ich wcześniej nie widział. Internautom opadły szczęki
  7. Hakerzy złamali hasło posła Marka Kuchcińskiego. Nie uwierzysz co zrobili

[Twitter/Michał Szczerba/Małgorzata Tracz]