Banki podjęły decyzję o możliwości zawieszenia spłaty rat kredytu na trzy miesiące.. Pixabay/BeatriceBBŹródło: Pixabay/BeatriceBB
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 16 Marca 2020

Dobre wieści dla kredytobiorców. Banki podjęły decyzję

Banki podjęły decyzję o możliwości zawieszenia spłaty rat kredytu na trzy miesiące. Wszystko wskazuje na to, że raty kredytu do zapłacenia przynajmniej na jakiś czas przestaną spędzać sen z powiek wielu osób. Ma to związek z obecną trudną sytuacją epidemiczną w naszym kraju i na świecie.

Dyspensa od płacenia rat kredytowych ma trwać do trzech miesięcy. Związek Banków Polskich rekomenduje w specustawie związanej z epidemią koronawirusa takie rozwiązania, które umożliwią przerwę kredytową zarówno w przypadku kredytów inwestycyjnych, hipotecznych, jak i gotówkowych.

Wykorzystali starsze osoby, mimo epidemii. Trzeba nie mieć sumieniaWykorzystali starsze osoby, mimo epidemii. Trzeba nie mieć sumieniaCzytaj dalej

Banki podjęły decyzję. Można zawiesić spłatę rat kredytu na trzy miesiące

O sprawie czytamy na stronie bizblog, a w swoich komunikatach informuje o tym m.in. ZBP, BGK i Bankier.pl. Tak oto ZBP poinformował, że w związku z obecną pandemią groźnego wirusa, z którym zmaga się nasz kraj, banki w całej Polsce umożliwią a tym samym ułatwią klientom odroczenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych lub rat kapitałowych przez okres do trzech miesięcy oraz automatyczne wydłużenie o ten sam okres łącznego czasu spłaty kredytu pod warunkiem przedłużenia okresu obowiązywania zabezpieczenia spłaty kredytu.

Ułatwienia mają dotyczyć kredytów mieszkaniowych i konsumpcyjnych dla klientów indywidualnych oraz kredytów dla przedsiębiorców i będą polegać m.in. na szybkim rozpatrywaniu wniosków tych klientów, którzy uzasadnią konieczność odroczenia (zawieszenia) spłaty kredytu ich sytuacją finansową spowodowaną pandemią koronawirusa COVID-19 - czytamy w komunikacie ZBP.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ratownicy medyczni zamówili jedzenie. Na paragonie czekała na nich niespodzianka, poruszające
2. Dwie osoby zerwały kwarantannę. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi im osiem lat więzienia

Zgodnie z przekazaną informacją, banki nie będą pobierać opłat lub prowizji za przyjęcie i rozpatrzenie wniosków dotyczących zawieszenia spłat raty kredytu. Wnioski można składać zdalnie: za pośrednictwem poczty elektronicznej, bankowości elektronicznej lub telefonicznie stosownie do form komunikacji przewidzianych w danej umowie z bankiem.

Działania banków są antykryzysowe i wiążą się również z działaniem na rzecz przedsiębiorców i ich pracowników, którzy po zawieszeniu wielu usług i produkcji mogą znaleźć się w bardzo trudnej sytuacji, straty mogą być ogromne, a oni sami bez środków do życia. Banki zapewniają im swoją pomoc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czuje
  2. Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastami
  3. Ważna decyzja premiera Morawieckiego. Nowe obostrzenia w ruchu między miastami zostają dziś wprowadzone
  4. Tragiczny apel polskiej lekarki. "Wszystkiego nam brakuje, jest nas dramatycznie mało"
  5. Bardzo niepokojące doniesienia. Minister zdrowia ujawnił, jakiej liczby zakażonych musimy się spodziewać w tym tygodniu
  6. Połączenia wewnątrz Polski zawieszone. Samoloty nie polecą, premier podjął decyzję

Źródło: spidersweb.pl/bizblog/Michał Tabaka

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News