Bank. PIxabay/TBIT
Źródło: PIxabay/TBIT
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 23 Lutego 2020

Aplikacja przestanie działać. Popularny w Polsce bank ostrzega klientów

Bank ostrzega swoich klientów, którzy mogliby czuć się zaniepokojeni przy nieudolnych próbach logowania do aplikacji. Getin Mobile i Noble Mobile działać będą do wtorku na Windows Phone.

Getin Bank przypomina swoim klientom o nadciągającej dacie, w której aplikacje, używane na Windows Phone przestaną działać. W tej sprawie wydano specjalny komunikat.

Agata Duda nie będzie zadowolona. Ekspert wyciągnął wstydliwą historię z przeszłościAgata Duda nie będzie zadowolona. Ekspert wyciągnął wstydliwą historię z przeszłościCzytaj dalej

- W dniu 25 lutego 2020 roku wyłączamy aplikację Getin Mobile i Noble Mobile na telefonach z systemem Windows Phone. Oznacza to, że nie będą Państwo mogli logować się do swojego konta poprzez Windows Phone - pisze Getin Bank.

Bank nie jest pierwszym w Polsce, który podjął taką decyzję

Wcześniej podobne kroki podjęły inne, duże banki mające swoje oddziały w Polsce. Wśród nich m.in. ING Bank Śląski BNP Paribas, mBank i Credit Agricole.

Powodem jest zmniejszająca się, czy wręcz znikoma, popularność systemu proponowanego przez Microsoft. W 2017 roku udział w rynku urządzeń z tym systemem wynosił mniej niż 1 proc. Tak wynika z badań firmy analitycznej IDC.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie

Getin Bank rekomenduje korzystanie z aplikacji w systemach Android i iOS, bądź za pośrednictwem przeglądarek internetowych.

- Przepraszamy za niedogodności oraz zachęcamy do korzystania z usługi Bankowości Elektronicznej z poziomu przeglądarki internetowej oraz aplikacji Getin Mobile i Noble Mobile dostępnych na systemy Android i iOS - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)

2. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki