Marian Banaś. https://www.youtube.com/watch?v=H3vVlW5Txv0Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=H3vVlW5Txv0
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Grudnia 2019

Banaś był elementem sabotażu w PiS? Kaczyński może się bać

Banaś jest bez wątpienia obecnym wrogiem numer jeden dla partii rządzącej. Afera z szefem NIK w roli głównej to istna niekończąca się opowieść. Najnowszy "Wprost" podaje szczegóły porozumienia, jakie nieformalnie zawarł z PiS Mariusz Banaś.

Jarosław Kaczyński szuka winnych, w szczególności zaś osoby, która podsunęła mu Banasia, informuje "Wprost", cytując swojego informatora. Prezes uważa rzekomo, że "wytypowanie Banasia na szefa NIK było elementem sabotażu w partii". Jątrząca głowę Kaczyńskiego teoria spiskowa miała spowodować, że szef Prawa i Sprawiedliwości jest załamany sytuacją.

Zdaniem "Wprost" to nie jedyny problem w obozie partii rządzącej. Odkąd zwolniono jednego z głównych wizerunkowych doradców, szwankuje rzekomo komunikacja, co utrudnia załatwienie sprawy z Banasiem.

– Dotychczasowa narracja PiS upadła, bo po ostatnich wyborach Jarosław Kaczyński pozbył się ze swojego grona doradców Waldemara Parucha. Wszystko przez analizy, w których Paruch przekonywał Kaczyńskiego, że PiS w wyborach zdobędzie Senat, ale i większość konstytucyjną – podaje tygodnik.

Banaś zerwał porozumienie z PiS

Mimo że Marian Banaś miał planować dymisję, zmienił zdanie, ponieważ, jak twierdzi "stał się przedmiotem politycznej gry". Zerwano bowiem nieformalne porozumienie, jakie zawarł z PiS.

TVP nie pokaże wręczenia nagrody Nobla dla Tokarczuk? Kurski komentujeTVP nie pokaże wręczenia nagrody Nobla dla Tokarczuk? Kurski komentujeCzytaj dalej

Zanim Banaś zdąrzył ogłosić swoją dymisję, o całej sprawie za pomocą Twittera poinformowała rzeczniczka partii Anita Czerwińska. „Podczas czwartkowego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i wiceprezesa partii Mariusza Kamińskiego z prezesem NIK Marianem Banasiem zostało wyrażone oczekiwanie, aby szef NIK podał się do dymisji", napisała. Szefa NIK postawiono tym samym przed faktem dokonanym, uniemożliwiając mu ogłoszenie, że jest to jego własna decyzja.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Cała Polska poszukuje nastolatki. Może być w poważnym niebezpieczeństwie

2. Jędraszewski porównany do Himmlera. Może ponieść konsekwencje

3. Fani pogrążeni w żałobie. Nie żyje gwiazda "Och Karol" i "Czterdziestolatka", Irena Laskowska

4. O ile wzrośnie akcyza? Szykujcie się na podwyżki

5. Dziewczyna żegna umierającego chłopaka po raz ostatni. Zdjęcie ich spotkania jest porażające, nie da się go zapomnieć

6. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News