Przemysław W. wikimedia.org
Źródło: wikimedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Grudnia 2019

B. polityk PiS usłyszał 6 zarzutów. Nie do wiary, w jaki sposób zdefraudował setki tysięcy

Polityk odpowiedzialny za defraudację zawrotnych sum zostanie postawiony w stan oskarżenia . Były poseł PiS i współpracownik Janusza Korwin-Mikkego usłyszał dotychczas 6 zarzutów

Przemysław W. miał m. in. przywłaszczyć sobie 130 tys. zł ze środków Fundacji Wolność i Nadzieja. Za pomocą karty kredytowej fundacji miał bez żadnych limitów wydawać pieniądze z jej kont, czytamy na OKO.press. Pieniądze przeznaczał na SPA, taksówki czy bankiety urodzinowe.

Polityk prowadził luksusowe życie za pieniądze fundacji

Wspomniany Przemysław W. jest najsilniej kojarzony z Prawem i Sprawiedliwością, z ramienia tej partii został bowiem posłem. Był również wiceprezesem partii KORWiN.

"Fundacja powstała w 2014 roku. Miała wspierać środowisko republikanów i działać na rzecz powrotu do kraju Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii i innych krajach UE. W praktyce wyglądało to jednak zupełnie inaczej", podaje serwis.

Polityk miał traktować pieniądze fundacji jak własne. Za jej pieniądze prowadził luksusowe życie. Zdaniem "Faktu" mógł w ten sposób sprzeniewierzyć nawet 80 tys. zł. Przemysław W., rzecz jasna, nie przyznaje się do zarzutów.

Opłatek z daniną na rzecz kościoła. Opłatek z daniną na rzecz kościoła. "Będziemy musieli wpisywać dochód?"Czytaj dalej

Gdy sprawą zajęła się prokuratura, śledczy ustalili, że polityk miał zdefraudować nie 80, jak przypuszczano, a aż 130 tys. złotych.

Przemysław W. wybrał nader interesującą drogę obrony. Dla przykładu, wystawny bankiet urodzinowy określił mianem "imprezy fundacji", a w sprawie brakujących w sejfie fundacji 50 tys. tłumaczył, że musiał je ukryć, ponieważ bał się kradzieży.

Zdaniem OKO.press akt oskarżenie ma być gotowy na początku 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zastępca Kaczyńskiego będzie miał kłopoty? Powiedział co uważa o Rydzyku

2. Nowy Misiewicz? Gliński zatrudnił asystenta, którego CV zwali was z nó

3. Jędraszewski porównany do Himmlera. Może ponieść konsekwencje

4. Fani pogrążeni w żałobie. Nie żyje gwiazda "Och Karol" i "Czterdziestolatka", Irena Laskowska

5. Dziewczyna żegna umierającego chłopaka po raz ostatni. Zdjęcie ich spotkania jest porażające, nie da się go zapomnieć

6. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz