autobusy. Wikimedia Commons/JoymasterŹródło: Wikimedia Commons/Joymaster
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 4 Kwietnia 2020

Będą zmiany w autobusach? Chodzi o ilość pasażerów

Autobusy maja pewne obostrzenia, które mają zwiększyć bezpieczeństwo obywateli podczas podróży transportem publicznym. Eksperci jednak apelują o zmianę przepisów, które ich zdaniem są nielogiczne.

Naukowcy i eksperci zgłosili się do ministra zdrowia z wnioskiem o zmianę przepisów dot. transportu publicznego w trakcie epidemii.

Szef Poczty zwolniony za własne zdanie? Chodzi o wybory, skandaliczne postępowanieSzef Poczty zwolniony za własne zdanie? Chodzi o wybory, skandaliczne postępowanieCzytaj dalej

Autobusy będą podlegać zmianie regulaminu?

"Dochodzi do absurdalnych wprost sytuacji, w których w autobusie standardowym 12 metrowym podróżować mogą 22 osoby, a w tramwaju wysokopojemnym 30 metrowym tylko 14 osób.

DZISIAJ GRZEJE: 1. O. Rydzyk zabrania picia kawy podczas mszy domowej. Szkoli ludzi, jak mają żyć
2. Najsmutniejsze otwarcie metra. Pierwsi pasażerowie pojechali nowym odcinkiem

Wynika stąd, że w autobusie pojedynczy pasażer będzie dysponował przestrzenią 1,36 metra kwadratowego, a w tramwaju 5,36 metra kwadratowego" - mówili naukowcy.

Pod wnioskiem podpisali się naukowcy m.in. z Politechniki Wrocławskiej, PAN, Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, Tramwajów Warszawskich, Politechniki Krakowskiej i Politechniki Lubelskiej, .

"Ponieważ szerokość autobusów i tramwajów w przybliżeniu wynosi 2,5 m, w celu uproszczenia obliczeń, można również limit miejsc w pojazdach uzależnić od jego długości tak, aby liczba pasażerów nie była większa niż długość pojazdu wyrażona w metrach" - podają.

"Z tego powodu powinni ograniczać jakąkolwiek interakcję z pasażerami do niezbędnego minimum, a reagować jedynie w skrajnych przypadkach" - ocenił.

Zdaniem ekspertów regulacje w cale nie zabezpieczają obywateli i są bezsensowne. Możnaby odnieść wrażenie, że stworzył je ktoś, kto nie miał o tym pojęcia, a osoby wykształcone w tej kwestii od razu to zauważyły.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą
  3. Jarosław Kaczyński nie przejmuje się rządowymi rozporządzeniami. Za kilka dni wyruszy w podróż
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. W tej chwili ważą się nasze losy. Zwołano pilną naradę na Nowogrodzkiej
  6. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News