Autobus grozy woził dzieci po Polsce. flickr.comŹródło: flickr.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Lutego 2020

Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

Autobus miał niesprawny układ hamulcowy, a karoseria była przeżarta rdzą. Mimo to jeden z lubelskich przewoźników woził nim dzieci do znajdującej się w miejscowości Sobieszyn szkoły. Po skontrolowaniu pojazdu przez lubelski patrol Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzono, że absolutnie nie nadawał się do jazdy.

Z informacji przekazanych przez "Dziennik Wschodni" wynika, że kontrola pojazdu wykazała, iż wożący dzieci do znajdującej się w powiecie ryckim szkoły autobus był całkowicie niezdolny do jazdy.

Już po wstępnych oględzinach stwierdzono, że system hamulcowy jest niesprawny. Zbyt mała wydajność sprężarki uniemożliwiała bezpieczne hamowanie, informuje dziennik. Co więcej, pojazd był przeżarty rdzą, a ilość wydzielanych przez niego spalin znacznie przekraczała dopuszczalne normy. Autobus przekazano następnie do stacji diagnostycznej. Tam na jaw wyszły kolejne usterki.

Bójka przed mszą w Łodzi. Ksiądz trafił do szpitalaBójka przed mszą w Łodzi. Ksiądz trafił do szpitalaCzytaj dalej

Autobus hamował jedynie trzema kołami

Po przeprowadzeniu szczegółowej kontroli okazało się, że autobus hamował tylko trzema kołami. Niesprawne hamulce przy kole na tylnej osi nie tylko wydłużały czas hamowania pojazdu, ale mogły także doprowadzić do zmiany toru jazdy. Według Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, cytowanego przez dziennik, autobus mógł w efekcie zjechać na przeciwległy pas ruchu, a nawet wylądować w przydrożnym rowie.

Wobec tak znaczących usterek i w efekcie narażenia dzieci na niebezpieczeństwo przewoźnikowi grozi kara pieniężna. Mowa o 2 tys. zł. W sprawie toczy się postępowanie adminstracyjne.

Tak poważne naruszenie przepisów może również skutkować cofnięciem uprawnień transportowych dla wspomnianego przewoźnika.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zostały dwa tygodnie na złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie

2. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"

3. Córka Jolanty Kwaśniewskiej zaskoczona decyzją męża. Gorzkie słowa: "Świat się kończy"

4. Autobus nie ustąpił karetce na sygnale. Wstrząsające nagranie, internauci oburzeni

5. Pozycja Andrzeja Dudy zagrożona? Drastycznie traci poparcie, ujawniono dowody

6. Książę Harry w żałobie. Była kobietą, którą kochał nad życie, niestety nie żyje

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News