Australia -- strażacy cieszą się z deszczu. https://www.facebook.com/watch/?v=1247839615426395
Źródło: https://www.facebook.com/watch/?v=1247839615426395
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Stycznia 2020

Dobre wieści z Australii. Jest nadzieja

Australia zmaga się obecnie z najgorszą falą pożarów od lat 70. Od września spłonęło tam już ponad 60 mln ha lasów, zarośli i pól. Strażacy oraz wojsko wciąż prowadzą ewakuację. Dziś w Australii zaczęło padać. Pozwoli to walczącym z żywiołem służbom na chwilę wytchnienia oraz przygotowani się do dalszych działań.

Na deszcz czekano w Australii jak na nadejście cudu. Ten nareszcie spadł. Niestety, według wszelkich prognoz opady mają być raczej słabe i przynieść jedynie chwilowe wytchnienie w walce z pożarami, które trawią niemal cały kontynent.

Na udostępnionych na przeróżnych portalach społecznościowych nagraniach już w miesiąc temu można było zaobserwować tańczących i szczerze cieszących się z deszczu strażaków, którzy wciąż walczą ze strasznym żywiołem.

Ministerstwo Finansów wycofuje się z obietnicy. Nie będzie ułatwieńMinisterstwo Finansów wycofuje się z obietnicy. Nie będzie ułatwieńCzytaj dalej

Australia wciąż walczy z żywiołem

Z deszczów niewątpliwie należy się jednak cieszyć. Mimo że spadająca z nieba woda najprawdopodobniej nie będzie w stanie ugasić pożarów, może dać służbom bezcenny czas na przygotowanie się do dalszych etpaów walki z żywiołem.

Trawiące Australię płomienie zabiły do tej pory 23 osoby. Ponad 20 tys. osób musiało zostać ewakuowane. Najbardziej przerażająca jest jednak prawdopodobnie liczba dotkniętych tragedią zwierząt. Zdaniem mediów pożary zabiły już przeszło pół miliarda zwierząt.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wchodzą nowe przepisy. Wymagane jest dodatkowe wyposażenie aut

2. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów

3. Czy Rydzyk jest księdzem? Wszystkie tajemnice słynnego redemptorysty

4. Czy Szpak jest sojusznikiem środowiska LGBT? Znamienne zdjęcie z rodziną

5. Czy Donald Trump przeczytał „Sztukę wojny”?

6. Media Tadeusza Rydzyka ostro krytykują TVP. Poszło o jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej, porażający powód ataku