Pogrzeb Andrew O’Dwyera. https://www.instagram.com/p/B6_-6BTjo7p/
Źródło: https://www.instagram.com/p/B6_-6BTjo7p/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Stycznia 2020

Poruszające zdjęcia z pogrzebu bohaterów. Poświęcili życie, by ratować zwierzęta

Australia pożegnała dwóch strażaków, którzy w bohaterski sposób oddali życia, ratując płonący kontynent oraz życia ludzi i zwierząt. Obaj mężczyźni osierocili maleńkie dzieci.

Andrew O’Dwyer (36 lat), strażak ochotnik, i Geoffrey Keaton (32 lata) zginęli w Green Wattle, niedaleko Buxton w Nowej Południowej Walii, podczas akcji gaszenia buszu. Obaj mężczyźni byli członkami Horsley Park Brigade. Zginęli, jadąc przez płonący las. Na wóz strażacki, którym jechali wspomnieni mężczyźni, zwaliło się drzewo. Pojazd dachował, a następnie spadł do rowu.

Strażacy osierocili niespełna dwuletnie dzieci. O’Dwyera pochowano Sydney. Wcześniej odbył się pogrzeb jego tragicznie zmarłego kolegi. Mężczyźni zostali pochowani z najwyższymi honorami.

Na wzruszających zdjęciach z pogrzebu Andrew O’Dwyera widzimy jego córeczkę bawiącą się białym hełmem, który należał do strażaka, ofiarowanym jej na pamiątkę. Dziewczynka jest zbyt mała, by pojąć, że nigdy już nie zobaczy ojca. – Mała Charlotte, musisz wiedzieć, że twój tata był wyjątkowym człowiekiem, bohaterem – powiedział cytowany przez RMF FM Shane Fitzsimmons, szef ochotniczej straży pożarnej, podczas mowy pożegnalnej. O'Dwyer przystąpił do służby jeszcze jako nastolatek.

Kilka dni wccześniej pochowano Geoffreya Keatona. Mężczyzna osierocił z kolei 19-miesięcznego synka Harveya. Strażakowi za odwagę przyznano pośmiertny order ojca.

Zmarli strażacy

Australia nadal płonie, a prognozy nie są optymistyczne

Kontynent płonie od września ubiegłego roku. Jak podaje Radio ZET, pożary strawiły już obszar wielkości całej Irlandii. W ich wyniku życie straciło 27 osób oraz ponad miliard (sic!) dzikich zwierząt. Australisjki WWF szacuje, ze może być ich nawet 1,25 miliarda.

Obrzydliwy artykuł w zagranicznej gazecie. Obrzydliwy artykuł w zagranicznej gazecie. "Polska współwinna holokaustu"Czytaj dalej

Niestety, prognozy pogodą są mocno niepokojące. W najbliższych dniach w Australii ma być równie gorąco, a do tego wietrznie. W poniedziałek na części obszarów objętych pożarami spadł, co prawda, deszcz, jednak był to jedynie krótki okres wytchnienia dla australisjkich służb.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nadchodzą ważne zmiany terminów 500 plus. Pieniądze będą przyznawane na innych zasadach

2. Mroczne znalezisko na lotnisku. Gdy walizka się otworzyła, oczom celników ukazał się straszny widok

3. Syn posła zatrzymany przez policję. Posiadał niedozwolone substancje

4. Tadeusz Rydzyk nie miał szans w starciu z Jurkiem Owsiakiem. Kontrowersyjne badanie ujawniło preferencje Polek i Polaków

5. TVP przegrało proces. Musi przeprosić

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI