Brett Hadden nie zostawił swoich psów. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10213380784988245&set=p.10213380784988245&type=3Źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10213380784988245&set=p.10213380784988245&type=3
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Stycznia 2020

Kiedy wojsko ujawniło, że nie będzie mógł zabrać swoich zwierząt, nie wahał się. Niezwykłe poświęcenie

Australia jest dziś na ustach całego świata. Kontynent płonie i nie wiadomo, kiedy uda się zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się katastrofy. Mimo ogromnej skali tragedii, mieszkaniec stanu Wiktoria odmówił ewakuacji. Mężczyzna nie chciał opuszczać swoich zwierząt.

Brett Hadden został uwięziony w australisjkim stanie Wiktoria. Wojsko prowadzi, co prawda, ewakuację tego obszaru, dostępne helikoptery Chinook były jednak w stanie zabrać jedynie 50 osób ze strefy pożaru, podaje portal o2.pl. Niestety, niemożliwy okazał się transport zwierząt, wobec czego właściciel 60 zaprzęgowych psów postanowił zostać ze swoimi zwierzakami. Śpi z nimi razem w namiocie.

Mężczyzna zaznaczył, że chciałby, rzecz jasna, uciec ze strefy pożaru: – Chciałbym się ewakuować, ale mam zbyt wiele zwierząt. Wiedzą, co się dzieje, ale dopóki tu jestem, wszystko jest w porządku – powiedział Hadden, cytowany przez o2. Australijczyk nie rozważa nawet opuszczenia swoich psów.

Hadden stał się bohaterem w mediach społecznościowych. Za pośrednictwem Facebooka opublikował zdjęcie obszaru, w którym przebywa obecnie wraz ze swoimi psami.

Dobre wieści z Australii. Jest nadziejaDobre wieści z Australii. Jest nadziejaCzytaj dalej

Australia wciąż walczy z żywiołem

Płomienie wciąż trawią kontynent. Australijskie władzy wysłały do walki z żywiołem nie tylko strażaków, ale również wspomniane wyżej wojsko, które pomaga w ewakuacji niektórych miejscowości. Australia nadal zmaga się z około 200 pożarami.

Jak informowaliśmy, wczoraj w Australii zaczął padać deszcz. Nie ugasi on jednak wszystkich pożarów. Mimo to pozwoli on służbom na chwilę wytchnienia i da im czas, by mogli przygotować się do dalszych akcji ratowniczych.

Warto pamiętać, że do tej pory za sprawą pożarów w Australii zginęło już około 500 mln zwierząt.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów

2. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów

3. Nagranie, które wyciska łzy z oczu. Haidar wita się po 19 latach z "maluchem, który dostał ocenę zero w skali Apgar"

4. Kontrowersyjny duchowny ma własny samolot. Organizuje zbiórkę na kolejny

5. Skandal, gwiazdy disco polo pobiły się po Sylwestrze TVP. Wokalistka wydała emocjonalne oświadczenie

6. Media Tadeusza Rydzyka ostro krytykują TVP. Poszło o jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej, porażający powód ataku

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News