Auchan. Wikimedia/	Henryk Borawski
Źródło: Wikimedia/ Henryk Borawski
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 23 Września 2020

Poszła na zakupy do Auchan i mocno się zdziwiła. Przyłapała sieć na gorącym uczynku, ostrzega innych klientów

Sieci handlowe próbują zarabiać na klientach w różny sposób - jedni proponują wysokie marże, inni nieopłacające się promocje, a sieć Auchan postanowiła skorzystać z małego druczku podczas ogłaszania swoich okazji.

- Na półce cena 9,99 zł, a przy kasie 14,99. Sprawdziłam tak kilka produktów - pisze czytelniczka Wirtualnej Polski. Obsługa zwróciła jej uwagę na to, że cena opatrzona jest również... napisaną drobnym druczkiem data obowiązywania.

Strajkujący idą właśnie pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Służby mundurowe już czekająStrajkujący idą właśnie pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Służby mundurowe już czekająCzytaj dalej

W Auchan warto sprawdzać ceny w czytnikach

Idąc po sklepie naszą uwagę przykuwają promocje oznaczone krzykliwymi kolorami. Często ceny na nich są bardzo duże, tak, żeby przekonać klienta, że warto dokonać zakupu. Tak było i tym razem. Pania Kasia, czytelniczka Wirtualnej Polski, opowiedziała o swojej niemiłej wizycie w Auchan w Jankach. Robiąc tam zakupy postanowiła w pewnym momencie sprawdzić ceny w czytniku.

- Zazwyczaj nie sprawdzam cen w czytniku, ale coś mnie tknęło, bo ktoś inny to robił przede mną. Sprawdziłam cenę, przy której była obniżka i widzę, że urządzenie podaje cenę wyższą - mówi.

Jak się okazało, drobnym druczkiem nad ceną zapisana była data obowiązywania promocji. Mimo że oferta była już stara, zmieniona cena wciąż widniała na półce pod produktem.

Jak relacjonuje dalej: "Gdybym nie sprawdziła, to uważałabym, że wciąż obowiązuje promocja. Patrzę na inne kredki - ta sama sprawa, czyli ktoś nie zdjął plakietki o promocji. Pytam panią w sklepie, odpowiada: no rzeczywiście, ale poleca czytać etykiety, bo tam jest napisane".

Zgodnie z radą pracownic sklepu, pania Kasia uważnie przyglądała się innym etykietom i podobnych znalazła jeszcze kilka. Jak sama mówi, na niektórych plakietkach widać wielki napiś "promo", ale druczek z datą jest juz zatarty.

Karetka próbowała przejechać podczas Strajku Kobiet. Niebywała reakcja tłumu, wszyscy zaskoczeniKaretka próbowała przejechać podczas Strajku Kobiet. Niebywała reakcja tłumu, wszyscy zaskoczeniCzytaj dalej

- Uważam, że to jest wprowadzanie w błąd. Czy naprawdę to jest ok, że klient ma szukać dat? Ile osób tego nie zrobi i kupi, myśląc, że złapało okazję? - dodaje.

Gdzie jeszcze należy uważać?

Sieć zapewnia, że był to jednorazowy przypadek, a nie polityka sklepu. Jak czytamy w oświadczeniu:

"Jest nam bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Oczywiście działanie to nie jest celowe. Dokładamy wszelkich starań, aby organizacja cen i asortymentu była jak najwyższa."

DZISIAJ GRZEJE: 1. Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
2. Elżbiecie dokuczała nawracająca dolegliwość, postanowiła przez 10 dni pić codziennie szklankę soku z buraka. Lata cierpienia zakończyły się w mgnieniu oka
3. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców

Za podobne sytuacje karał już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Od 1 stycznia do 30 września 2019 r. Inspekcja Handlowa otrzymała ponad 230 skarg na sklep Biedronka za nieprawidłowe pokazywanie cen produktów, czego efektem było nałożenie na sieć kary finansowej opiewającej na 115 mln złotych.

W razie spotkania się z przestarzałą promocją, klient ma prawo zarządać ceny obowiązującej na półce bez patrzenia na datę. Nie ma znaczenia, czy stało się tak przez błąd pracownika, zły druk czy politykę sklepu.

źródło: [finanse.wp.pl]

Są pierwsze zatrzymania. Chodzi o agresywnych pseudokibiców na WisłostradzieSą pierwsze zatrzymania. Chodzi o agresywnych pseudokibiców na WisłostradzieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamykają cmentarze na Wszystkich Świętych. Premier potwierdził, ważna wiadomość dla podróżujących
  2. Ważne ogłoszenie GIF. Popularny produkt wycofany z aptek
  3. Samolotem, w którego katastrofie zginęła Anna Jantar, miała lecieć inna wielka gwiazda. Zrezygnowała w ostatniej chwili
  4. Niespodziewana decyzja Abp. Stanisława Gądeckiego ws. LGBT. Presja czy nagłe poczucie wstydu?
  5. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa
  6. 2 czubate łyżki dodane do masy zupełnie zmieniają smak. Kotlety mielone jeszcze nigdy nie były równie pyszne