Artura Andrusa czytać będzie Jerzy Stuhr. East News/Tomasz RadzikŹródło: East News/Tomasz Radzik
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 9 Stycznia 2021

W Radiu Nowy Świat wystąpi Jerzy Stuhr w niezwykłej roli. Przed słuchaczami emocjonujący czas

Artur Andrus i Wojciech Zimiński, wspólnymi siłami stworzyli humorystyczną powieść kryminalną, która w formie słuchowiska zostanie przedstawiona słuchaczom Radia Nowy Świat. Dzieło odczyta wielbiony przez Polki i Polaków aktor i reżyser, Jerzy Stuhr.

  • "A koń w galopie nie śpiewa" to nowa powieść Artura Andrusa i Krzysztofa Zimińskiego
  • Dzieło podzielone na odcinki prezentowane będzie na antenie Radia Nowy Świat
  • Czytać będzie znany i lubiany aktor Jerzy Stuhr

O interpretację dzieła "A koń w galopie nie śpiewa" pokusił się sam Jerzy Sthur. Artur Andrus i Wojciech Zimiński z pewnością będą zadowoleni. 

Artur Andrus i Wojciech Zimiński o koniu, który nie śpiewa

Artur Andrus i Wojciech Zimiński to postaci dobrze znane widzom TVN-u. W wieczornym programie "Szkło kontaktowe" swoimi zgryźliwymi, ale jakże sympatycznymi i co najważniejsze - trafnymi tezami bawią i zadziwiają tysiące widzów. 

Panowie po raz kolejny postanowili połączyć siły, tym razem na zupełnie innym podłożu, bo w literaturze. Owocem wspólnej pracy jest kryminalna, ale nie pozbawiona humoru powieść "A koń w galopie nie śpiewa", która powstała w bardzo nietypowy sposób. 

Magdalena Adamowicz stanie przed sądem. Wdowa po Pawle Adamowiczu usłyszała zarzutyMagdalena Adamowicz stanie przed sądem. Wdowa po Pawle Adamowiczu usłyszała zarzutyCzytaj dalej

- Przypomniała mi się taka dziecięca zabawa, która polegała na tym, że rysowało się postać. Jedna osoba rysowała głowę, zwijała ją w trąbkę i przekazywała drugiej, która rysowała szyję, kolejna rękę i tak dalej. Pomyśleliśmy z Arturem Andrusem, że to będzie dla nas świetna zabawa twórcza i tak w pandemii powstała nasza powieść - powiedział współautor dzieła Wojciech Zimiński. 

Lockdown spowodowany epidemią koronawirusa, odosobnienie i zdecydowane ograniczenie kontaktów zainspirowało twórców do powstania tego nietuzinkowego kawałka literatury. 

Słuchowisko z wyjątkowym lektorem 

Powieść traktuje o ogrodniku, który w wyniku niezwykłych okoliczności, staje się częścią intrygi z morderstwem w tle. Mężczyzna nienawykły do tego typu zdarzeń mimo wszystko postanawia rozwikłać zagadkową tajemnicę zabójstwa. 

Dziełem Artura Andrusa i Krzysztofa Zimińskiego będą mogli się już niedługo cieszyć słuchacze Radia Nowy Świat, bo to właśnie na antenie warszawskiej rozgłośni swoją premierę w odcinkach będzie miała powieść dwóch charyzmatycznych redaktorów. 

Całość składa się z 10 części, a każda będzie emitowana w radiu co tydzień. To jednak nie koniec niespodzianek. Owoc pracy dziennikarzy znanych ze "Szkła kontaktowego" przedstawi na antenie sam Jerzy Stuhr

- Dowcip i skojarzenia z angielskim humorem powieści zachęcają do słuchania tej zawiłej intrygi - zachęcał w środę w Radiu Nowy Świat wybitny reżyser i aktor. 

Powieścią "A koń w galopie nie śpiewa" słuchacze będą mogli się cieszyć w kolejne czwartki przed godziną 13.00 

Źródło: gazeta.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: