Arcybiskup Gądecki. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Kwietnia 2020

Susza w Polsce i pasmo nieszczęść. Arcybiskup Gądecki uważa, że modlitwa o deszcz pomoże

Arcybiskup Gądecki odniósł się do panującej na terenie niemal całego kraju suszy. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował do wiernych, by w tym trudnym momencie modlili się o nadejście deszczu.

O odmówienie specjalnej nowenny, mającej pomóc w walce z suszą, zaapelował przewodniczący KEP abp. Gądecki. Hierarcha prosił wiernych o "wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz", podaje portal o2.pl.

"Boże, Ojcze nasz w niebie, ześlij deszcz z obłoków, aby użyźnił ziemię i okrył ją zielenią, udziel słońca, aby kwiat zaowocował i dojrzało zboże". Takimi słowami wybrzmiewa modlitwa, o którą upraszał arcybiskup, płynącą z ust poznańskich wiernych. Jej treść odnaleźć można na oficjalnej stronie internetowej archidiecezji.

Polacy na potęgę wypłacają pieniądze. W bankomatach zaczyna brakować gotówki, chodzi o konkretne nominałyPolacy na potęgę wypłacają pieniądze. W bankomatach zaczyna brakować gotówki, chodzi o konkretne nominałyCzytaj dalej

Arcybiskup Gądecki: modlitwa o deszcz i urodzaje

Duchowny, wspominając liczne pożary, w tym ogień trawiący teren Biebrzańskiego Parku Narodowego, zaznaczył, że skutki suszy już niedługo może odczuć każdy z nas. "Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy", zapewniał abp. Stanisław Gądecki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W jednym z krajów już milion zakażonych. Fatalna doba, tragiczne doniesienia
2. Pilne: Zamknięto część lasów na Mazowszu. Sytuacja jest poważna

Przed kilkoma dniami przekonywał, że zniszczenie setek tysięcy hektarów upraw będzie miało przełożenie na całe społeczeństwo. Dodał, że susza zaowocuje zapewne m.in. podwyższeniem cen żywności.

Wobec powyższego hierarcha zaapelował do członków wspólnoty, by w tym trudnym czasie pomyśleli o modlitwie. "W sposób szczególny proszę o odprawienie nowenny o uproszenie deszczu, przez dziewięć dni począwszy od dnia 25 kwietnia aż do dnia 3 maja br. W ramach nowenny należy do codziennego różańca o ustanie epidemii dołączyć intencję o deszcz, a na koniec odmówić modlitwę o urodzaje i odśpiewać Suplikacje", przekazał, cytowany przez o2.

"Boże, Ty powierzyłeś człowiekowi ziemię, aby ją uprawiał, i darzysz go ziarnem do siewu i chlebem do wzmocnienia sił. Wejrzyj na trud wszystkich pracujących na roli i spraw swoim błogosławieństwem, aby ziemia przyniosła oczekiwane plony", czytamy w tekście opublikowanej nowenny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  2. Dzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeń
  3. Papież Franciszek nawołuje wiernych do ważnej decyzji. Może mieć wpływ na życie każdego
  4. mBank go ukarał, bo nie dopełnił formalności przez zamknięte urzędy. Czy każdego klienta spotkać może niesprawiedliwość?
  5. Polacy na potęgę wypłacają pieniądze. W bankomatach zaczyna brakować gotówki, chodzi o konkretne nominały
  6. Jest oficjalna decyzja WizzAir ws. Polski. Nie jest dobrze, podano datę

Źródła: o2.pl / archpoznan.pl